BİGACEM Başkanı Sinan Aygül cüret tazeledi

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti’nin (BİGACEM) yapılan çarpık çurpuk umumi kurulunda kâin başkan Sinan Aygül güven tazeleyerek görüş birliği ile esasen başkanlığa seçildi.

BİGACEM seçimi; sedir yerleşmiş seçimi yapılması ve gündem maddelerinin görüşülmesiyle başladı. Genel kurulda BİGACEM’in faaliyetleri karşı katılımcılara hikmet veren BİGACEM Başkanı Sinan Aygül, cemiyetin eskimemiş proje ve hedefleri ile ilgili bile bilgiler paylaştı.

Ardından genel kurula geçilerek fikir istimal işlemine başladı. Gerçekleştirilen umumi asamble sonucunda bulunan başbuğ Sinan Aygül cesaret tazeleyerek oy birliği ile yine başkanlığa seçildi.

Genel asamble sonrası teşekkürname konuşması özne Aygül, “Umumi kurulumuzu haber verme hakkı, matbuat ve rapor özgürlüğü amacıyla savaşım fail ve görevlerini ödeme ederken yaşamını yitiren iki meslektaşımıza adıyoruz. Gaziantep’te yaşanan trafik kazasına bilim amacıyla giden İhlas Haber Ajansı muhabirleri meslektaşlarımız Muhammed Abdulkadir Esen ve Umut Yakup Tanrıöver’i rahmetle anıyoruz” dedi. – BİTLİS

Share: