Bilecik Valisi Kızılkaya’dan vatandaşlara 741. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri’ne nida

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, Söğüt’te 9-10-11 Eylül tarihlerinde düzenlenecek olan “741. Ertuğrul Gazi’yi Ihtifal ve Yörük Şenlikleri”hangi vatandaşları davet etti.

Vali Kızılkaya, sevinç öncesi kentte fariza özne basın mensuplarıyla Söğüt’teki bir restoranda buluştu. Kızılkaya, bayram hazırlıkları kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili basın mensuplarını bilgilendirdi.

Daha sonradan şenliğin gerçekleştirileceği Ertuğrul Gazi Türbesi ve Merasim Alanında bitmeme fail çalışmaları yerinde inceleyen Kızılkaya, Söğüt Kaymakamı Ömer Faruk Tuncer ile Söğüt Belediye Başkanı İsmet Sever’den vukuf aldı.

Kızılkaya, Ertuğrul Gazi Türbesi uğrunda gazetecilere, türbenin yanına tıpkı cami ve hafızlık kursunu nesir ederek bölgeyi tıpkısı budun bahçesi konseptiyle güzelleştirdiklerini söyledi.

Şenliğin gerçekleştirileceği alandaki çalışmaları gözden geçirdiklerini vurgulayan Kızılkaya, “Bu sene 741. Ertuğrul Gazi’yi Anma ve Yörük Şenlikleri, gelişigüzel yıl olduğu kabil geçtiğimiz yılların da üzerine koyarak coşkuyla ve Ertuğrul Gazi’nin bize gönül ettiği felsefeyi ona reva bire bir şekilde anarak vergi edeceğiz. Bütün vatandaşlarımızı bu şenliğe katılmaya, coşkuyla bizim yanımızda olmaya davet ediyorum.” diye niteleyerek konuştu.

Kızılkaya, türbe çevresinde devam eden projelerle ilgili alanı gezerek gazetecilere çalışmalarla ilgili bilgelik verdi.

Share: