Bilecik’te mermer fabrikasından hırsızlık yaptığı iddiasıyla tıpkı zanlı tutuklandı

Bilecik’in Söğüt ilçesinde mermer fabrikasından külte zer, döviz, ziynet eşyası ve kıymetli evrak çaldıkları iddiasıyla yakalanan 4 şüpheliden 1’i tutuklandı.

İlçede canlılık gösteren mermer fabrikasına giren 4 zanlının, aksiyon yerindeki polat kasadan 4 külte değerli, 1 milyon teklik mesabesinde bezek eşyası, mütenevvi döviz ve çekleri çaldıkları ihbarı üzerine çalışma başlatıldı.

“Kasa Operasyonu 3” kapsamında İl Güvenlik Müdürlüğü Düzenlilik Şube Müdürlüğü ekiplerince Bilecik, İstanbul, Bursa ve Sakarya illerindeki 5 bin 800 dakikalık görüntüler tetkik altına alarak açık çaplı mücahede yapıldı. Düzenlilik ekipleri, şafak operasyonuyla suça karıştıkları belirleme edilen C.Y. ve F.Y’yi Bursa’da, İ.Y. ve Ü.Y’yi İstanbul’da yakaladı.

Söğüt’e getirilen şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin arkası sıra adliyeye gönderme edildi. Zanlılardan İ.Y. tutuklanırken sair şüpheliler başıboş bırakıldı.

22 Temmuz’da düzenlenen “Sandık Operasyonu 1” kapsamında O.G.A, M.A, K.A ve T.A. İstanbul’da yakalanarak Söğüt’teki adliyeye sevk edilmişti. Şüphelilerden O.G.A. ve M.A. başıboş bırakılmış, K.A. ve T.A. tutuklanmıştı. “Sandık Operasyonu 2” da O.G.A, B.T, V.Ç, E.C ve D.A, çıkarıldıkları adli mercilerce cezaevine gönderilmişti.Share: