Bina yangını mahalleliye gocunmak meşbu anlar yaşattı

Karabük’te iki kıvrım habbe çatısında çıkan ateş mahalleliye kaçınmak mahmul anlar yaşatırken, alevler diğer evlere sıçramadan söndürüldü.

Edinilen bilgiye bakarak görüngü, merkeze sadık Fevzi Ihata Etmek Park Yeri Sokak’ta meydana geldi. Murat Kortej Bostancı’ya ilişik iki eğik evin çatısında bacadan coşkunluk daha çok. Gelişmemiş sürede büyüyen alevler umum çatıyı sararken, vatandaşların ihbarı üstüne fenomen yerine Karabük Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri atıf edildi. Bu tam bitişikte mevcut vatandaşlar bahçe hortumları ile yangına müdahale etti. Fenomen hesabına hızlıca ulaşan 3 itfaiye aracının müdahalesiyle yapı yangını bitişikteki değişik evlere alt kattaki dairelere sıçramadan arama altına alınıp söndürüldü.

Çalışmaları gözyaşları içre izleyen Aynur Bostancı’yı komşuları ve polis ekipleri avunç etti. Coşkunluk sırasında bahçede olduğunu anlatan Bostancı, “Ben bahçedeydim. Komşuların bağırmasıyla yangını fark ettim. Bu tam eşim ve 6 yaşındaki oğlum evdeydi. Kimseye aynı şey olmadı yemeden içmeden çatımız yandı” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Yangının çıkışıyla ilişkin inceleme başlatıldı. – KARABÜK

Share: