Bingöl haberleri: Güre halterciler Avrupa Şampiyonası öncesi Nazilli’de

HALTER Taze Karı Milli Takımı, 23 Gözyaşı Şeş Avrupa Halter Şampiyonası öncesi Aydın Nazilli’birlikte kamp yapıyor. Nazilli Kaymakamı Sedat Sırrı Arısoy, İlçe Spor Müdürü Cüret Eker ve Nazilli Belediyespor Basın Sözcüsü Beklenti Özmen, Arnavutluk’un başkenti Tiran’da 15-25 Ilk Teşrin tarihleri arasında yapılacak şampiyona öncesi millileri İsabeyli Spor Salonu’nda mülakat etti. Ilçebay Sedat Sırrı Arısoy, ziyarette, “Milli takımımıza dinlenme kampı için Nazilli’mizi yeğleme yazar geldiklerinden kontekst teşekkür ediyoruz. Şampiyonluk öncesinde ilk teşrin ayının 14’üne büyüklüğünde Nazilli’bile beraber olacağız. 15 Teşrinievvel-25 Ilk Teşrin tarihleri ortada Arnavutluk Tiran’birlikte yapılacak olan şampiyonada milli sporcularımıza yüksek başarılar diliyor. Kendilerinden üstelik şampiyonluklar ve madalyalar bekliyoruz” dedi.

Halter Kadın Milli Takımlar Başantrenörü Meliha Sarıkoca de, “Nazilli’deki kampımız çok iyice geçiyor. Bunun ortamında Uray Başkanımız Kürşat Açık Deniz Özcan’a çok teşekkür ediyoruz. Nazilli halkı oldukça bizleri bağrına bastı. Burada çok mutluyuz, sporcularımız haddinden fazla mutlular alay içinde çalışıyorlar. Burada dinlenme kampı işleyen sporcularımız Avrupa ve Acun şampiyonalarından madalyalar kazanan sporcularımız. Tiran’birlikte yapılacak olan şampiyonada 7-8 pare madalya bekliyoruz. Bunlardan arz birkaç 3 tanesinin zer olacağını düşünüyorum. Nazilli’nin bile bize uğurlu geleceğini düşünüyorum. İnşallah ülkemize madalyalar ile döneceğiz. Hem Nazilli’mizi hem bile Türkiye’mizi gururlandırmak istiyoruz” diyerek konuştu.

BURCU’NUN HEDEFİ YİNE MADALYA

Nazilli’nin yetiştirdiği U15 Avrupa ve Acun şampiyonu halterci Itır İldem Gerçekden ise, “Ben Nazilli Belediyespor sporcusu namına Avrupa ve Acun şampiyonalarında ülkemize değerli madalyalar kazandırdım. İnşallah Arnavutluk Tiran’bile yapılacak olan şampiyonada de değerli madalya kazanacağıma inanıyorum. Ülkemizi ve Nazilli’mizi gururlandırmak istiyorum” dedi.

– Nazilli

Share: