Bingöl TSO’dan deprem bölgesine bindi

Asrın felaketi kendisine nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlar üzere, Bingöl Ticaret ve Uran Odası eliyle hazırlanan 15 turist abdesthane ve duş üniteleri yer sarsıntısı bölgesine gönderildi.

Bingöl TSO öncülüğünde, hareket bölgesinde acil gerekseme adına bildirilen seyyar tuvalet ve duş ünitelerinin yapımına geçtiğimiz günlerde başlanmıştı. İlk etapta imal edilen 14 gezmen abdesthane ve 2 duşa kabine Kahramanmaraş’a karşılamak üzere yola çıktı.

Depremin açtığı yaraların birlikte akım edilmesi ile henüz hızlı sarılabileceğini dile getiren Bingöl TSO Başkanı Boy Bos Çintay, “Büyük tıpkısı od, haddinden fazla ciddi duygusal kayıplarımız oldu. Tekrardan bu depremlerde martir olan vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına çıdam ve başsağlığı diliyorum. Yer Sarsıntısı bölgesinde hele müstevli hastalıkların oluşmaması ve hijyenin erdemli tutulması açısından TSO icaret kendisine gezmen tuvalet ve duş ünitelerinin üretimini yaparak zaman itibariyle bölgeye gönderme etmiş bulunmaktayız. Umarım aynı nebzede olsa bu ihtiyacı giderebiliriz. Üretimimiz sizlerin dahi kampanyamıza desteği ile devam edecektir. Bu ulus yapılanları katiyen unutmayacaktır. Desteklerimiz, vatandaşlarımızın hayat şartları normale dönene kadar sürecektir. Teşekkürler Bingöl” dedi. – BİNGÖL

Share: