BİTLİS’TE KARLA SAVAŞ ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR; KOMUTAN TANĞLAY ’24 SAAT SAHADAYIZ’

Kar yağışının 1 haftadır aralıklarla faal olduğu Bitlis’te karla uğraş çalışmaları, aralıksız sürdürülüyor. Köy yollarında İl Özel İdaresi, anne yollarda Karayolları, şehir merkezindeki mahalle yollarında ise belediye ekipleri, karla mücadele çalışması yürütüyor. Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay, yolları berrak tutmak üzere emek kavramı gözetmediklerini söyledi. Kar yağışı ile ekiplerin sahaya indiğini anlatan Tanğlay, Bütün belediye personelimiz ve hareket makinelerimizle sahadayız. 55 dil ve 80 personel ile kar çalışmamızı yürütüyoruz. Allah’a hamdolsun, tek mahalle yolumuz merbut değil. Şu an itibarıyla ana yollarımız ve mesafe arterlerimizin kâffesi ulaşıma vazıh durumdadır. Bitlis’te kanı yağmasını bekliyorduk çünkü su sıkıntılarımız vardı. Allah’a hamdolsun, karımız yağdı. Zaman bir vuzuh verdi. Ferda öğleden bilahare baştan başlayacak. Ilişki ve pazartesi 50-55 santimetre civarında aynı kar bekliyoruz. Personelimiz 7 gün, 24 saat düsturu ile çalışıyor. Vatandaşlarımızın ulaşımlarını şen sağlayabilmeleri için 24 saat sahadayız dedi.

‘İNŞALLAH KAYNAKLARIMIZ DOLACAK’

Bölge halkına bile uyarılarda mevcut Tanğlay, Şunu buradan hep hemşehrilerimize söylemek istiyorum. Özellikle açacak parklarına dikkat etsinler, pres durumda kalmadıkça kendi kişisel araçlarını trafiğe çıkarmasınlar. Toplu transfer araçlarını kullansınlar. İnşallah bizler vatandaşlarımızın daha iyi erişim sağlamaları amacıyla emek arkadaşlarımızla bu arada var gücümüzle çalışıyoruz. İnşallah bu çalışmalarımız birlikte vatandaşlarımıza acul ayrımsız şekilde yansır diye konuştu.

Başkan Tanğlay, bölgedeki kuraklığa dikkat çekerek, 3 su kaynağının kuruduğunu belirtti. Tanğlay, 15 bölüm önceki yaptığımız açıklamada Bitlis’te 3 pare su kaynağımızın kuruduğunu söylemiştik. Bunlar Başhan, Duav ve Çelikan dediğimiz akarsu kaynaklarımızdı. Şu zaman bakımından 9 sondajımız çalışıyor. Bu bellek bize faydası olacaktır. İnşallah yerey, bu suyu emdikten sonradan kaynaklarımız dolacak. Bizler dahi su ile ait tıpkısı külfet yaşamayız, diyerek düşünüyoruz dedi.

Share: