Bodrum Belediye Başkanı Aras, İlköğretim Haftası Tebrik Programına Katıldı

Bodrum Şehremini Ahmet Aras, 2022-2023 Yetişek Tedrisat Yılı İlköğretim Haftası Tebrik Kartı Programı’na katıldı. İlçe Milli Yetişek Müdürü ile gelişigüzel Dr. Hüseyin Mümtaz Ataman İlkokulu’nu ülfet eden Başkan Aras, öğrenci ve öğretmenlere kalburüstü aynı ahit diledi.

Sabah saatlerinde Bodrum Belediye Meydan’ında düzenlenen resmi törene, Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar, Mebus Mehmet Çetin Çıpa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal, Belediye Reisi Ahmet Aras yerine Komutan Yardımcısı Tayfun Yılmayan, sarıklı ve öğrenciler katıldı.

2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Tebrik Programı, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Merasim henüz sonraları  İlçe Milli Yetişek Müdürü Bülent Aldal’ın günün mana ve önemine ilişik konuşması ile devam etti.

BAŞBUĞ ARAS’TAN EKOL ZİYARETİ

Bodrum Şehremini Ahmet Aras, 2022-2023 Terbiye ve Talim Yılı başlangıcı nedeniyle İlçe Milli Yetişek Müdürü Bülent Aldal ile birlikte Dr. Hüseyin Seçkin Ataman İlkokulu’nu konuşma ederek sarıklı ve öğrencilerle ayrımsız araya geldi.

Başbuğ Aras, bakir yetişek öğretim yılına başlayan bire bir sınıfa girerek, “Tarihi Atatürk’le Sürmek” ve Bodrum’un tarihini anlatan kitabı öğrencilere dürü etti. Bol tıpkı eğitim ve talim yılı dileyen Komutan Aras’a minik öğrenciler, çiçek ikram etti.

Okul öğretmenleriyle üstelik aynı araya gelen Komutan Aras, kendisinin bile ilköğretime bu okulda başladığını belirterek, “Hepinize çokça teşekkürname ediyorum, güler yüzünüzle pazartesi günümüzü şenlendirdiniz. Çocuklarımızın de adamakıllı sesleriyle keyiflendik. Benim dahi eğitim bilimi hayatına başladığım meslek bura. Her birinize emekleriniz ve sabrınız amacıyla teşekkür ederken başarılarla mahmul benzeri eğitim bilimi öğretim yılı geçirmenizi diliyorum” diye niteleyerek konuştu.

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Bülent Aldal ise gelişigüzel terbiye ve tedris yılı başlangıcında tıpkısı heyecanla göreve devam ettiklerini belirterek, “Bizim mesleğimiz tabiiyet ve yetenek mesleği. İkisinden biri olmazsa imkânsız. Hep diyorum; kollarını iki yana açmış size akıllıcasına koşan birlik kırcı aynı çift göz eksantrik hiçbir meslekte yok” dedi.Share: