Bodrum Belediye Reisi Aras’ın Vadi Ziyaretleri ve El Buluşmaları Devam Ediyor

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, düzlük ziyaretlerine ve ahali buluşmalarına bitmeme ediyor.

Başkan Aras, Mahalle Muhtarı Anlaklı Pay, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, başbuğ yardımcıları ve ilgilendiren ünite müdürleri ile gelişigüzel Gümüşlük Mahallesi’nde ziyaretler gerçekleştirdi. Ziyaretler kapsamında sahil şeridi boyunca işletmeleri dolaşarak pres sahipleri ve çalışanlarına mebzul dileklerde bulundu. Vatandaşlardan ve işletmecilerden mevrut talep ve şikayetleri dikkatle dinleyen Başbuğ Aras, nikbet edilen konular ve icraat karşı brifing yaptı.

Gümüşlük ziyaretini el işi stantlarının bulunduğu sokaktaki vatandaşlarla bile dostane ederek bütünleyen Başkan Aras, Koyunbaba Mahallesi Bölme Halk Plajı’nda düzenlenen El Buluşmasını vatandaşların vahim katılımıyla gerçekleştirdi. Başkan Ahmet Aras’ın brifing konuşmasıyla başlayan toplantıya, Koyunbaba Mahalle Muhtarı Yılmayan Çinçik, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, komutan yardımcıları, ait vahit müdürleri ile Aydem, MUSKİ ve bölgede enfrastrüktür çalışmalarını yürüten firmanın yetkilileri katıldı.

“YARINLAR AÇISINDAN İKAMETGAH ÖNEMLİ”

Bodrum sakinlerinin ikametgahlarını Bodrum’a almalarının öneminden ve getirilerinden bahseden Başkan Aras, “Bu yatırımlar açısından eke. Tamamen nüfusa dair envestisman ve İller Bankası yardımı geliyor. Şu anda 187 bin 400 olan resmi nüfusumuza için yaklaşık sabit yaz şita 450 bin nüfusa hizmet ediyoruz. Bu konuda gittiğim rastgele mahallede serzenişte bulunuyorum. Yılın nazik çoğunluğunu Bodrum’da geçiriyorsanız bir numara ikametinizi Bodrum’a almaya ihtiyaç var. Sadece uray için değil, tıpkı zamanda hekim, kolluk kuvveti, hoca üzere ihtiyaçların karşılanması için bile önemli” dedi.

“BU, YAŞADIĞIMIZ COĞRAFYA İÇİN ÇOKÇA HAKSIZ BİR KAPSAM”

Bölgede Muğla Büyükşehir Belediyesi yoluyla gerçekleştirilen altyapı, kanalizasyon ve arıtma tesisi çalışmalarının sürdüğünü belirten Komutan Aras, şöyle bitmeme etti:

“Bölgede yapılan mamure planlarına göre esasta Bodrum’un nüfusu 325 bin adına öngörülmüş. Yapılaşmalar ona bakarak planlanırken altyapı maatteessüf bire bir oranda gelememiş. İşte şimdi, 2022 yılında, dünyanın gök çağından dijitalleşmeden bahsettiği bir çağda bibi foseptikle, vidanjörle, elektriksizlikle ve susuzlukla savaş ediyoruz. Bu yaşadığımız coğrafya için çok haksız bire bir kapsam. Bu coğrafyanın haddinden fazla önceleri bu tip sorunlarını bitirmesi lazımdı. Şu anda çektiğimiz cümle sıkıntıların altında bu yatıyor. 2019 yılının son teşrin ayından itibaren bu bölgenin kanalizasyon çalışmaları başladı. Bu çalışmaları 450 bin nüfusa nail benzeri yer kendisine yaz şita ayrımı yaparak tamamlayamayız. Burada yapılan bire bir iş var, boşlama değil.  Bunlarla ilgilendiren Aydem ve MUSKİ ile koordineli çalışıyoruz. Onların çalışmaları bitirdiği sokak ve caddelerde öğün ve kaldırım çalışmalarını tamamlıyoruz. Direkler kalksın, şebeke çalışmaları bitsin tığ dahi üstyapımızı yapabilelim. Yoksa yaptığımız gelişigüzel tip emek ayrımsız ahir ay gübür olacak. Zira bir ahir ay yine kazılma durumları olacak.”

Şirketle, MUSKİ’yle, Aydem’le yapılan çalışmaların konusunda Bodrum Belediyesi yerine onların bitirdiği çıkmaz ve caddeleri tahsis etmek üzere tenkis yaptıklarını söyleyen Başkan Aras, “Bu işlerden mümasil tıpkısı zamanda kurtulacağız. 2023 Mart’ta Turgutreis İleri Dirim Bilimsel Atılan Akarsu Arıtma tesisi bitiyor. Elan sonraları devam eden Feyiz Merkezi çalışmaları var, onlar tamamlanacak. 2023 yılının sonuna kadar umuyorum ki bir nice yerin çalışmalarını ve yollarını halletmiş olacağız” dedi.

Başkan Aras, bölgede kâin halk plajlarının elan ferah konuma getirileceğini ve vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda uray kafelerin hizmet vermeye başlayacağını dahi söylerken, toplantı sonunda Umum Buluşması’na iştirak gösteren vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı.Share: