Bodrum Belediyesi Vadi Çözüm Ekibi, Fariza Başında

Bodrum Belediyesi tarafından ilçede başlatılan “Yer Hal Hareketi” kapsamında vatandaşları musahabe eden ekipler, mayıs ayından bu yana 6 bin 714 güç ile görüştü. Taleplerin yüzde 82’si, uygulama ile gelişmemiş sürede çözüme kavuşturuldu.

Bodrum Belediyesi Matbuat Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü bünyesinde kurulan Saha Hal Hareketi ekibi, vatandaşlara belediyenin projelerini söylemek, rica ve önerileri durumunda dinlemek ve sorunların hızlıca çözüme kavuşmasını keşfetmek amacıyla çalışmalarına bitmeme ediyor.

Mayıs ayından bu yana ziyaretler gerçekleştiren ekipler, sekmen halkının istek ve sorunları dinleyip, mânialı evet birlikte buğulanmış bakımı ihtiyacı olan vatandaşlar için da veriler topluyor. Ayak halkının işi-aylaklık durumu, yavru sayısı kabil veriler dahi toplanarak öncelikli ihtiyaçlar tespit ediliyor. Taleplerin çözüme kavuşturulması üzere raporlamalar, belediyenin ilişik birimlerine gönderiliyor. Ayrıca uray dışındaki kurumların ana yol ve sokaklarda başlattığı çalışmalar hakkında üstelik vatandaşlardan alınan talepler, ilgilendiren kurumlara iletiliyor.

Şimdiye büyüklüğünde Bitez, Turgutreis, Bahçelievler, Yahşi, Müsgebi, Gümüşlük, Koyunbaba, Akçaalan ve Karabağ mahallerinde ziyaretler gerçekleştiren ekipler, hanelerin yanında iş yerlerine üstelik giderek talepleri alıyor.

Vadi Çözüm ekipleri, şu asıl büyüklüğünde 3 bin 78 haneyi görüşme ederken, 6 bin 714 gönül ile birlikte görüştü. Ekipler vasıtasıyla taleplerin yüzdelik 82’si çözüme kavuşturuldu. Antrparantez 253 hanede bulunan dezavantajlı bireylerin hususi ihtiyaçları bile karşılandı.

Sahada çalışmalarını durumunda inceleyici ve mukannen periyotlarda gerçekleştirdiği el buluşmalarında vatandaşlarla tıpkı araya gelen Bodrum Şehremini Ahmet Aras, “Vatandaşlarımızın talep ve önerilerini kulaktan çözüm üretmeye bitmeme ediyoruz. Düz Çözüm Hareketi Projesi kapsamında alanında ehlivukuf, canlı ve zihayat ekibimizle tam mahallelerimizde halkla bütünleşiyoruz” diye konuştu.

Share: