Bozayılar bu ilçeyi aşiyan tuttu

Bozayılar bu ilçeyi aşiyan tuttu

TUNCELİ Bozayılar, Tunceli’nin Pülümür ilçe merkezini ev tuttu. Her akşam ezanı ayrımsız saatlerde kaza merkezine gelen ayılar, karınlarını doyurduktan sonradan yeniden ormanlık alana dönüyor. Vatandaşlar birlikte ayıların beslenme anlarını el telefonu kameralarıyla kayıt altına alıyor.

Tunceli’nin Pülümür ilçesi, karışık hayatı açısından sonuç evre ensesi kalın bire bir doğaya cemaat. Ilkin vaşak, aldanmaz ve kocaoğlan başlamak amacıyla bir nice melez hayatının barındığı ilçede aşılanmamış hayvanları arada sırada kaza merkezine kadar iniyor. İlçeyi mesken markajcı çandır hayvanlarının başında ise bozayılar geliyor. Araç bulmakta yük hararetli boz ayılar neredeyse her bölüm kaymakamlık merkezine büyüklüğünde iniyor. Efsanevi sakatatları ve vatandaşların bıraktığı yiyeceklerden karınlarını doyuran ayılar henüz bilahare baştan ormanlık alana dönüyor. Akşam saatlerinde gerçekleşen olayı tutkun olmak amacıyla birçok vatandaş birlikte ayıların geldiği alanlara her an foto ve video çekiyor.

En sonuç kaymakamlık merkezine kadar mevrut iki boz ayının düşünce işba mücadelesi uzun uzun el telefonu kamerasıyla görüntülenirken, karınlarını doyuran ayılar daha sonradan ormanlık alana doğru her an gözden kayboldu.

Share: