Bozüyük’te kadınlar için okuma yemeni ve istihdam seferberliği başlatıldı

Bilecik Valiliği, Bozüyük İlçe Milli Terbiye Müdürlüğü ve Eczacıbaşı Vitra beyninde eğitim ve istihdamı havi iş birliği protokolü imzalandı.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, Vilayet Toplantı Salonu’nda, Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, Bozüyük İlçe Milli Eğitim Bilimi Müdürü Mahmut Demir ile EYAP Üretimlik Direktörü Tuna Tümer aracılığıyla imzalanan protokol 3 yıl uygulanacak.

Buna göre, Bozüyük El Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek okuma yazma kursuna katılarak şartları sağlayıcı kadınlar, Eczacıbaşı Vitra Bozüyük Fabrikalarında istihdam edilecek.

Açıklamada görüşlerine düz sunulan Vali Eksiksizlik Kızılkaya, projenin ilki yapılanma edeceğini ve eş istihdamının üretimde yarar sağlayacağını ifade etti.

Türkiye’dahi kadın istihdamının artmasının üretimde kalite artışına düzlem hazırlayacağı inancında olduklarını kaydeden Kızılkaya, “İstihdamın ve eğitimin birleştiği bu kök projeler karı gelişim gücünü daha da değerli kılıyor. Proje kapsamında, kadınlarımız okuma yemeni öğrenerek hem kendilerini geliştirme fırsatı hem de bu sayede iş sahibi yerine ekonomilerine yardım sağlayacak.” ifadesini kullandı.

Tümer ise kadınların hareket gücüne katılımına özel tıpkısı ehemmiyet verdiklerini bildirdi.

Share: