Bozüyük’teki Uğur Gri konseriyle binlerce sevimli gönüllerince eğlendi

Bilecik’in Bozüyük ilçesinin antagonist işgalinden kurtuluşun 100’üncü yılı dolayısı ile düzenlenen Kasıt Gri konserinde binlerce gönül gönüllerince eğlendi.

Bozüyük Belediyesi Mecbur Muamele Otoparkında ücretsiz olarak gerçekleştirilen konseri kestirmece olarak 50 bin birey izledi. Yol ve marşların bütün tıpkı ağızdan söylendiği konser programındaki kasırga tek azalmadı. Konser başlangıcında Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, izleyenler beyninde dolaşarak hemşehrilerine ‘hoş geldiniz” dedi.

Muhteşem halas gecesinde önceki kendisine fon alan ‘Hemdert’ ünlü saz grubu yüzü sıcak şarkılarını seslendirdi.

Ardından sahneye sâdır şarkıcı Murat Gri, şeb süresince birbirinden güzelce şarkılarını seslendirerek, sahnede ayrıca kocaman bir bateri gösterisi yaptı. Gaye Gri konser sırasında ” Gülşen’e esenleme olsun buradan, onu çokça seviyoruz, Gülşen’i çokça seviyoruz, çok sevdik, sevmeye dahi bitmeme edeceğiz” diye niteleyerek selam gönderdi.

“Bozüyük Kurtuluş Savaşı’nda Türk’ün maküs talihinin yenildiği saha”

Dinleti sonrası sahneye mevrut Bozüyük Şehremini Mehmet Talat Bakkalcıoğlu “Kurtuluşun 100’üncü yılını kutluyoruz. Bozüyük Kurtuluş Savaşı’nda Türk’ün maküs talihinin yenildiği yer. Bizi onurlandırdınız, çok teşekkürname ediyorum” dedi.

Ardından Hedef Gri’a Başbuğ Bakkalcıoğlu’nn eşi Mars Bakkalcıoğlu çiçek sunma etti. Henüz sonra Başkan Bakkalcıoğlu sahneye Eskişehir Milletvekili Yengi Çakırözer ve Bilecik Saylav Yaşar Tüzün’ü sahneye nida ederek müstehap sanatkâr Tasavvur Gri’a Atatürk plaketi ikram etti. Onurluk takdiminin ardından gençler etkin şarkılarla doyasıya eğlenirken halas coşkusunu de doyasıya yaşadılar. – BİLECİK

Share: