Bozüyük’ten gücük gelişmemiş

??????? Bilecik’in Bozüyük ilçesinde, Engelliler Dayanışma Derneğince toplanan gökçe plastik kapaklarla alınan tekerlekli sandalyeler gerekseme sahiplerine ulaştırıldı.

Dernek tarafından kaza genelinde başlatılan mavi kapak seferberliği ile toplanan kapaklarla 4 tekerlekli sandalye alındı.

Bu vesait, topluluk merkezine başvuruda mevcut ihtiyaç sahiplerine doğrulama edildi.

Dernek Başkanı İsmail Çelik, yaptığı açıklamada, 7’den 70’e herkesin desteği ile kimi vakit ayrımsız torba, arada bir bire bir çuval mevrut kapakları depolarında biriktirdiklerini bildirdi.

Okullarda, fabrikalarda, mahallelerde dernek üyeleri ve gönüllüler ile bu çalışmayı yürüttüklerini belirten Polat, “Güzelce bire bir mücahede oldu ve toplanılan kapaklar ile sonuca ulaşmış olduk. Kapaklar sayesinde aldığımız 4 manuel sandalyeyi ihtiyaç sahiplerine doğrulama ettik. Emeği güzeşte herkese teşekkür ederim.” ifadelerini kullandı.

Vali Kızılkaya’dan Zaman Bala Baziçe ve Bakımevi’ne mülakat

Bilecik Valisi Eksiksizlik Kızılkaya, Bozüyük ilçesinde uray vasıtasıyla bu yıl açılan Zaman Bala Oyun ve Bakımevi’ni musahabe etti.

Belediyeye ilgili 4 Ilkgüz Mahallesi Toplumsal ve Kültürel Tesisleri’nde meydan alan bakımevine mevrut Vali Kızılkaya, Bozüyük Kaymakamı Kesat Öztürk ve Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu ile kurumu gezerek, hoca ve öğrencilerle ait bilgiler aldı.

Ilbay Kızılkaya, ziyaretinin peşi sıra yaptığı konuşmada, şunları kaydetti:

“Minik yavrularımız üzere hakeza evire çevire ayrımsız projeyi hayata geçirdiği için öncelikle Belediye Reisi Mehmet Talat Bakkalcıoğlu’na ve sizlere burada vermiş olduğunuz emeklerden âlem kutlama ediyorum, başarılar diliyorum. Ailelerinizle keyif, namus ve başarılarla değme şey gönlünüzce olsun. Burada size hayat edilen yavrularla bu arada afiyet içinde domuzuna vazifeler diliyorum.”

Share: