Burdurlu ortaöğretim öğrencileri Kaş’ta plonjon yaparak yoğun maviliği keşfetti

Burdur’dan kaymakamlığın projesi kapsamında Antalya’nın akarsu şeş güzellikleriyle adlı Takım ilçesine getirilen 50 ortaöğretim öğrencisi, tüple dalış yapmanın heyecanını yaşadı.

Yeşilova ve Tefenni ilçelerinde yetişek gören öğrenciler üzere Güvercin Adası selim dalış etkinliği düzenlendi. Dalgıçlar eşliğinde tüple plonjon yapan öğrenciler, Grup’ın akarsu şeş güzelliklerini müşahede imkanı yakaladı.

Yeşilova Kaymakamı Fazilet Yenisoy, AA muhabirine, daha geçmiş plonjon deneyimi yaşamamış öğrencilerin su altıyla tanışmaları üzere etkinliği düzenlediklerini söyledi.

Burdur Valisi Mehabetli Aslantaş’ın himayesinde hayata geçirilen proje kapsamında etkinliğin gerçekleştirildiğini tamlayan Yenisoy, “Denize ırak kentlerde güçlü ve su altını daha geçmiş görmemiş çocuklar, bu proje sayesinde deneyim kazandılar. Ülkenin su altı zenginliğini rüyet fırsatı yakaladılar.” dedi.

Yenisoy, projeye destek veren Tefenni ve Set şehremaneti başkanlarına teşekkür etti.

“Akarsu altı, balıklar, ahcar haddinden fazla güzeldi”

Tefenni Ilçebay Tugay Cantürk de “Plonjon deneyimi sıfır martir ve gazi yakınlarımız özellikle tutmak için kudretli öğrencilerimizi Grup’a dalışa getirdik. Öğrencilerimize bu deneyimi yaşattığımız üzere mutluyuz.” dedi.

Öğrencilerden Ecem Çiçek ise ilk defa plonjon yaptığı belirterek, “Plonjon sırasında ilkin panikledim ama suyun altı, balıklar, ahcar çokça güzeldi. Deniz çokça saf. Dalış yaptığım için mutluyum.” ifadelerini kullandı.

Share: