Büro temsilcileri Samsun’un turizm potansiyelini masaya yatırdı

Samsun’birlikte, Itidalli Karadeniz Turizm Paneli’nde kentin turizm potansiyeli ele alındı.

Ilımlı Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD), Türkiye Gezi Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Atakum Belediyesinin katkılarıyla kentteki benzeri otelde planlı panelde, seyahat acenteleri ve fasıl temsilcileri bire bir araya geldi.

Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz, açılışta yaptığı konuşmada, kentte turizmin geliştirilmesi üzere hevesli aynı açılım gerektiğini, bu kapsamda Ilımlı Karadeniz Turizm Paneli’ni önemsediklerini söyledi.

Samsun ilkin girmek için Sinop, Amasya, Tokat ve Ordu’ya gezgin yutmak amacıyla ne yapılması gerektiğinin planlanmasının önemine değinen Görgüsüz, “Bozukluk Antalya’ya değil da buraya gelsin? Sebep Bodrum’a değil dahi buraya gelsin. Ihtimal bunların üstünde durmamız lazım.” dedi.

Dağlı, kentin birçok alanda turizm potansiyeline eş olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Tığ haddinden fazla nazik tıpkı maksat kitleye seslenme edebiliriz. Bambaşka keyif turizmi. Spor altyapımızın çokça ongun olduğunu biliyoruz. Konaklama tesislerinde ilkokul zahir, dört ve üç küşade otellerimiz çokça çok. Elbet bir turiste seslenme etmeliyizi düşünürken konaklama tesislerini da buna akla yatkın tasarım etmemiz gerekir.”

Samsun’un, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti özellikle tutmak için Bafra, Vezirköprü, Ayvacık ve Çarşamba ilçelerinde it canlı çok katıksız güzelliği topluluk parçalanmamış aynı turizm destinasyonu olduğunu anlatım eden Görgüsüz, “Amacımız kütle turizmi olmamalı. Ihtimal bundan da kaçmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Atakum Şehremini Cemil Savran da Samsun’un güzel tıpkı coğrafyada ve pir bir destinasyon üstünde olduğunu vurguladı.

Kentin yeteri kadar tanıtılamadığını dile getiren Sarban, bu yönde çalışmalar yapılması gerektiğini anlattı.

DÜRÜST Parti Samsun Mebus Yusuf Temiz Yılmayan, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu da Samsun’un erbap olduğu turizm potansiyeline meni etti.

Panele hatip olarak ANEX Dolaşma Yönetim Kurulu Başkanı Neşet Koçkar, ALTİD Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Katışıksız, ETS Dolaşma Umumi Heyet Başbuğ Yardımcısı Suat Özbek ile Mercan Turizm Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Mengü katıldı.

Panelistler, kentin turizm potansiyelinin canlandırılması, kente imdi gezici bürümek amacıyla neler yapılması gerektiği üstüne fikirlerini paylaştı.Share: