Bursa bilgi: Osmangazi Köprüsü’nden atlayan canlı adamın cesedi bulundu

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde güzeşte akşam ezanı saatlerinde Osmangazi Köprüsü’nden denize atlayan tüvana adamın donmuş bedeni, vatandaşlar aracılığıyla Karamürsel’dahi bulundu.

Olay, dün akşam saatlerinde Dilovası ilçesi Osmangazi Köprüsü’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, Y.K. isimli nefer, Osmangazi Köprüsü üstünde aracını durdurarak denize atladı. Olayı gören vatandaşlar, durumu 112 Ivedili Davet Merkezi’ne bildirdi. İhbar konusunda bölgeye kıran düzenlilik, polis güçleri ve esenlik ekipleri atıf edildi. Bodur sürede görüngü adına gelen ekipler, denize atlayan Y.K.’yı bulabilmek amacıyla mücahede başlattı. Y.K.’nın donmuş bedeni, Karamürsel ilçesindeki Altınkemer Umum Plajı mevkiinde vatandaşlar aracılığıyla bulundu. İhbarla görüngü yerine polis güçleri ekipleri sevk edildi. Y.K.’nın cansız bedeni, görüngü yerindeki incelemelerin peşi sıra ölü açımı üzere morga kaldırıldı.

“Gençti, alengirli, karaca bire bir delikanlıydı”

Cesedin sabahleyin saat 10.00 sıralarında bulunduğunu belirten Mehmet Asaoğlu, “Bu sabah saatlerinde ölçüsüz polis kalabalığı vardı. Bizim üstelik evimiz plajın dakikasında karşısında bulunuyor. Eşim, tüvana tıpkısı çocuğun çırılçıplak vaziyette denize atladığını görmüş. Üste, ‘Bu havada denize mi girilir?’ kabil kendi kendine düşünmüş. Biraz henüz tetik bakınca o atlayan arkadaşın tıpkı şeyi çekip çıkarttığını görmüş. Ben de serian bölgeye geldim. Ekipler bizi olay adına aşkın yaklaştırmadı amma 25-30 yaşlarında güre, yağız ayrımsız kıray gördüm. Üzerinde kıyafetleri vardı, bedeni on paralık şişmemiş, hiçbir şey ham, sözde ölmemiş üzere duruyordu. Allah yağmur eylesin. Gençti, alengirli, yağız bire bir delikanlıydı” dedi.

“Camit bedenini gördüğünde titredi ve korktu”

Tendürüst adamın donmuş bedenini arkadaşlarının yardımıyla sudan çıkartan Feyzullah Abbasoğlu ise “Sabahleyin kahvaltı yaptıktan sonradan iskelenin üstüne çıktım. Denizde yüzmeyi planlıyorduk. Aynı arkadaş daha vardı, o da balık tutuyordu. Bu sırada tıfıl balık adam önümüzden geçti. Biraz kardeş kardeş ettik. Hatta ahbapça esnasında ‘Banka kartımız denize düşmüştü, onu bulabilir misin?’ diye niteleyerek sorduk. Kendisi da alamayacağını söyleyerek, devam etti. Bir süre sonradan suyun üstüne poşet kadar benzeri şey bulduğunu söyledi. Şahsın donmuş bedenini gördüğünde bile titredi ve korktu. Denizden çıkıp bizi çağırdı, ‘Burada aynı ceset var’ dedi. Dalgıç, sudan çıktıktan bilahare de titredi. Tığ kendimizi suya attık ve arkadaşı çıkardık. Çıkardıktan sonradan polise marifet verdik. İncelemelerin ardından bizi da ifademiz amacıyla karakola götürdüler” diye niteleyerek konuştu. – KOCAELİ

Share: