Bursa’da çarkıt kız arkadaşını öldürdüğü argüman edilen sanığın yargılanmasına başlandı

Bursa’da ayrıldığı kız arkadaşını servet meselesi yüzünden bıçaklayarak öldürdüğü, annesini yaraladığı iddiasıyla tutuklanan maznun ile ona yardım ettiği argüman edilen arkadaşı ilk kez hakim karşısına çıkarıldı.???????

6. Çetin Ukubet Mahkemesindeki duruşmaya, vakfedilmiş sanıklar Oktay H. ve Alican V. ile maktul Asya Bulak Üzümcü’nün annesi İfakat Evci ve taraf avukatları katıldı.

Savunmasını fail Oktay H, Üzümcü ile kendisini aldattığı gerekçesiyle ayrıldıklarını müstakbel sürdü.

Kendisiyle temas etmek üzere çarkıt kız arkadaşının evine Alican V. ile gittiklerini ve kapıyı çilingire açtırdıklarını nâkil Oktay H, aralarında güzeşte ağız dalaşı sırasında olayların yaşandığını dile getirdi.

İfakat Evci ise eve girdikten sonraları odasına yönelen kızının sesini duyduğunu ve arkası sıra bıçaklandığını gördüğünü anlattı. Maznun için momentum eylemleri olduğu için henüz ilk beş altı kez polis merkezine anbean cürüm duyurusunda bulunduklarını ifade fail Evci, şikayetçi olduğunu belirterek cezalandırılmalarını istedi.

Mahkeme heyeti, sanıkların tutukluluğunun devamına değişmeyen vererek duruşmayı erteledi.

Öte yandan adliye önünde pankart açarak basın açıklaması özne bazen karı platformlarının üyeleri, davanın takipçisi olacaklarını belirtti.

Kestel ilçesi Vanimehmet Mahallesi’nde 9 Mart’ta, Asya Pınar Üzümcü (24) ve annesi İfakat Evci ile Oktay H. ve Alican V. arasında savaş çıkmıştı. Kavgada bıçaklanan Üzümcü fenomen yerinde yaşamını yitirmiş, annesi hastaneye kaldırılmıştı. Kaçan şüpheliler Oktay H. ve Alican V, Sakarya’nın Pamukova ilçesi Gökgöz mevkisinde geçirdikleri gidiş geliş kazasının ardından yakalanıp tutuklanmıştı. Sanıklar üzerine “tasarlayarak katil”, “taammüden öldürmeye girişim”, “göz dokunulmazlığının ihlali” ve “kalifiye çapul” suçlarından 70’er yıla büyüklüğünde hapis cezası istemiyle ülkü açılmıştı.

Share: