Bütçe görüşmelerinin 10. birleşimi yapıldı

Karabük İl Umumi Meclisi 2023 yılı bütçe görüşmelerinin 10. birleşimi Ilbay Fuat Gürel’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Toplantıda Ocak ve Sosyal Hizmetler Müdürü Abdurrahman Bilgiç, kurumun emek alanları olan çocuk, engelli, buğulu, kadın hizmetleri, toplumsal yardımlar, martir yakınları ve gazilerle ilgili icraat, kurumun projeleri ve yatırımları karşı bilgilendirmede bulunarak 2023 yılı bütçesi ile ait taleplerini iletti.

İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Sözen bilgilendirmenin arkası sıra yaptığı konuşmada, “Öncelikle Sayın Valimiz Fuat Gürel’e davetimize icabet ettiği ve kurumumuzla ilişkin temas konunun takipçisi olarak bizlere verdiği destekler üzere İl Genel Sedir üyelerimiz adına teşekkür ediyorum. Teşrinisani ayında olmamız nedeniyle bütçe ayındayız. Ayrımsız taraftan bütçe taslakları görüşülürken ayrıksı taraftan İl Müdürlerimizi çağırma ediyoruz. Müdürlerimiz kurumlarının çalışmalarıyla ait meclisimizi bilgilendiriyolar. Zaman toplantımıza nida ettiğimiz Ev ve Toplumsal Politikalar İl Müdürümüz Abdurrahman Bilgiç’e detaylı sunumları için teşekkür ediyorum. Kimsesiz çocuklarımıza, yaşlılarımıza, engellilerimiz ve ihtiyaç sahiplerine yapılan çalışmaları takdirle karışılıyoruz. Martir ve Gazi ailelerimiz ile ilişik üstelik haddinden fazla liyakatli amal yapılıyor. Verdiğiniz sosyal hizmetlerle sosyal devlet anlayışını vatandaşımıza genişlik pir şekilde yansıtıyorsunuz” dedi.

Toplantıda İl Hususi İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Ince, Mali Hizmetler Müdürü Yılmaz Arat ve Destek Hizmetleri Müdürü İrfan Baylan’da düzlük aldı. – KARABÜK

Share: