Büyükşehir ve Soma Belediyesinden işbirliği protokolü

Manisa Büyükşehir Belediye Reisi Cengiz Ergün ile Soma Belediye Başkanı Şanlı Tulup arasında işbirliği protokolü imzalandı. Protokolde Manisa Büyükşehir Belediyesi, Soma Belediyesi’ne toplamda 50 bin metrekare kilit parke taş desteği verecek.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ile işbirliği yapmaya bitmeme ediyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Salihli ilçesinde kâin Beton, Taş, Bordür ve Künk Fabrikası’nda üretilen kilit parke taşı taşlarından Soma’ya destekte bulunulacak. Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün ile Soma Belediye Başkanı Yüce Tulup’un imza altına aldığı protokolle, Soma Belediyesi’nin Turgut Özal ve Kemal Balıkesir caddelerindeki ihtiyacın karşılanması amacıyla Manisa Büyükşehir Belediyesi kilit parke desteğinde bulunacak. Kilit parke taşının mefruşat çalışmaları ise Soma Belediyesi aracılığıyla karşılanacak.

Protokol ile ait açıklamalarda mevcut Manisa Büyükşehir Şehremini Cengiz Ergün, “Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Soma Belediyesi işbirliği ile Soma ilçesindeki Turgut Özal ve Kemal Balıkesir caddelerindeki çalışmalarda kullanılmak üzere Soma Belediyesi’nin taş ihtiyacını karşılayacağız. Taşı bizden işçiliği Soma Belediyesi’nden olacak. Hem büyükşehir belediyesinin hem da kaymakamlık belediyelerinin ortak çalışmalarına yaşıt olacak bir protokolü imza altına aldık. Ayda 7 bin 500 metrekareyi geçmeyecek şekilde toplamda 50 bin metrekarelik taş verilmesi protokolünü imza altına alıyoruz. Filinta hayır olsun. Buradaki protokol Soma’daki vatandaşlarımıza bakım olacak. Onlara genişlik gani hizmeti arz etmek görevlerimiz beyninde” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesinin sağladığı taş desteği üzere teşekkür fail Soma Belediye Reisi Uca Tulup ise şunları söyledi: “Öncelikle değerli Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’e, yaptığı taş desteğinden çevre teşekkürname ediyorum. Bizim Soma’da hayatiyetli ayrımsız caddemizde taş ihtiyacımız oldu. Cengiz Ergün başkanımızı görüşme ederek talebimizi dile getirdik. Sağ olsun bizi kırmadı, talebimize cevap verdi. Yapılan taş desteği için teşekkürlerimi iletiyorum.” – MANİSA

Share: