Cahillik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Birinci fazda yüzde 80’lik karşılama oranına imza attık”

– Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu: “Bir Numara fazda yüzde 80’lik istikbal oranına imza attık”

“Yurtlar sürecini de çözümleme, plan ve aplikasyon adına üç temel başlıkta inceliyoruz”

ANKARA – Bilgisizlik ve Spor Bakanı Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu, 2022-2023 Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı Sıkıntılı başvuru sonuçlarının bir numara fazda yüzde 80 oranında karşılandığını duyurdu.

Deneyimsizlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, GSB Site Yurdu süresince bulunan Ensiz Eş Güdüm Merkezi’nde 2022-2023 GSB Ancak referans sonuçlarının bir numara fazda tonga oranın yüzdelik 80 olduğunu açıkladı. Toplantıya ayrıca sayısal ortamda 80 Spor İl Müdürü katıldı.

“Yurtlar sürecini da çözümleme, plan ve uygulama olarak üç temel başlıkta inceliyoruz”

Ev başvuru süreçlerini ‘analiz, traksiyon ve aplikasyon’ olarak 3 temel başlıkta ele aldıklarını belirten Kasapoğlu, uygulama noktasında mektepli alengir işleminin fazlara ayrıldığını belirterek, “Vekillik yerine cümle çalışmalarımızı bilim odaklı benzeri şekilde cümlesi ile bire bir sistem yaklaşımı ile ele alıyoruz. Yurtlar sürecini üstelik analiz, çekim ve uygulama olarak üç temel başlıkta inceliyoruz. Uygulama aşamasına geçildiğinde ise bu çalışmalarımızı fazlara ayırdık. Zaman birinci safha sonuçlarını açıklayacağım. Asıl amacımız, darülfünun gençliğini onların yurtlara yerleşim sürecini genişlik kesintisiz şekilde, genişlik eli nimetli, dallı güllü bir koordinasyon ile akdetmek. Öncelikle tam başvuruların kâffesi objektif benzeri şekilde ve dijital ortamda hazırlandığını bildirmek isterim” diyerek konuştu.

Başvurular 12 amme kurumun sayısal altyapı verisinden analiz edildi

Başvuru sürecinde 12 amme kurumundan öğrencilerin bilgilerinin analiz edildiğini nâkil Icra Vekili Kasapoğlu, “Biliyorsunuz kullanılmamış terbiye öğretim yılı üzere başvuruları başlattık. Bunun için 12 amme kurumu marifetiyle, ÖSYM, YÖK, SGK, Türe Bakanlığı, Milli Eğitim Bilimi Bakanlığı, Yer Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Hazne ve Maliye Bakanlığı, Iş ve Toplumsal Düzenlilik Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Eş ve Toplumsal Politikalar Bakanlığı, YTB ve Cahillik ve Spor Bakanlığı’ndan sayısal yerine konfirmasyon edilen enfrastrüktür ile çözümleme edildi. Başvurusu geçerli muazzez öğrencilerimiz, gelir, muvaffakiyet ve toplumsal ebat kriterleri temel alınarak dijital ortamda objektif tıpkı şekilde tayin edildi” ifadelerini kullandı.

Oluşan tertip ile öğrencilerin okullarına sunma mümasil vekâlet yurdundan kısaltmak sureti ile sırayla yerleştirmelerin gerçekleştiğini kaydeden Kasapoğlu, üçkâğıt aşamalarını bölümlere ayırarak, okulların açılış tarihleri, üniversiteye ilk defa başlayacak öğrencilerin şehre geliş durumları özellikle değerlendirildiğini söyledi.

“Bir Numara fazda yüzdelik 80’lik gelecek oranına imza attık”

Birinci fazda bütün dar başvurularının yüzde 80’ini sükse ile yurtlara yerleştirildiğini dile getiren Nazır Kasapoğlu, “Yıllık bazda en çok talebi almış olmamıza rağmen tarihimizin sunma erdemli rejim oranını gerçekleştirdik. Ülke namına bir numara fazda yüzde 80’lik istikbal oranına imza attık. Türkiye’nin sağladığı yetersiz faaliyetlerinin dünyada eşi aynı olmadığını biliyoruz, İspanya konaklama talebinin yüzdelik 6’sını, İngiltere yüzdelik 24’ünü, Almanya yüzdelik 11’ini, KÖLE yüzde 12’sini, Fransa ise yüzdelik 15’ini karşılıyor. Tığ, yüzde 80’lik tıpkı karşılama oranı ile hem bile bir numara fazda bu rekoru gerçekleştirdik” dedi.

İlk fazda 41 ülke tümü ile yerleşimini bittiğini, 20’ye mail ilde de ikinci safha yerleşimlerin tamamlanmak için olduğunu belirten Kasapoğlu, şu ifadelere meydan verdi:

“41 şehirde ikinci faz uygulamasına geçmeyeceğiz. Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Aksaray, Ardahan, Veca, Batman, Bolu, Bursa, Denizli, Düzce, Elazığ, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Giresun, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Karaman, Karabük, Kars, Kastamonu, Kırklareli, Kırıkkale, Kırşehir, Konya, Kütahya, Malatya, Muğla, Niğde, Sinop, Sivas, Siirt, Çeltek, Trabzon, Yozgat, Çorum, Şanlıurfa, Van ve Şırnak başlamak amacıyla 41 memleket merkezimizde tamam başvuran öğrencileri yerleştirdik. 20’ye andıran ilimizde birlikte bu yerleşimi ikinci faz sürecinde yok etmek üzereyiz. Bunların dışında 10 ilimizde erkek ve 4 ilimizde kız öğrencilerin cümlesi yurtlara yerleştirildiler.”Share: