Cali doktorun vukuatları bitmiyor! Kendisini eksantrik tıpkısı hastanede üstelik beyin cerrahı olarak tanıtmış

Trabzon’da 4 bölüm geçmiş inşaat işçisi Serkan Ayaz, yeşil doktor önlüğü giyip, boynuna stetoskop takarak KTÜ Farabi Hastanesi Ivedili Servisi’ne geldi. Ayrımsız süre sayrılarevi önünde bekledikten bilahare girdiği evgin servis triaj alanında marazlı yakını ve abla arasındaki tartışmaya karışma olan Ayaz, kendisini ‘hekim’ kendisine tanıtıp, yardımcı olmak istediğini söyledi. Kuruntu üstüne asayiş görevlilerinin kimlik sorduğu Ayaz’ın doktor olmadığı anlaşıldı.

ERKIN BIRAKILDI

Bu tam hasta yakını, Ayaz’a tokat attı. Düzenlilik görevlilerinin hastane dışına çıkardığı Ayaz, polis güçleri ekibi tarafından gözaltına makbuz. İfadesi alınan ve savcılığa irsal edilen Ayaz, tutuksuz yargılanmak için serbest bırakıldı.

RİZE’YE YENİ ATANDIĞINI SÖYLEMİŞ

Serkan Ayaz’ın, 27 Ağustos’ta gittiği Rize’üstelik, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim Bilimi ve Araştırı Hastanesi’nde kendisini ‘nöroşirürjiyen’ olarak tanıttığı görüntüleri dahi ortaya imdi. Hekim odasında görevlilerle ahbapça ettiği anlarda kayda alınan görüntülerde, Ayaz’ın beyin cerrahı olduğunu ve Rize’ye bakir atandığını söylediği anlar meydan alıyor. Bire Bir hastanede ameliyathaneye de girdiği belirtilen ve görevlilerin etiket sorgulamasında hekim olmadığı anlaşılan Ayaz üzerine kanuni muamelat başlatıldığı öğrenildi.

“DOKTORLUK İSTİYORUM, MESLEĞİ SANMAK İSTEDİM”

Mavera yandan Serkan Ayaz’ın, polisteki ifadesinde, “Doktor doğmak istediğim üzere mesleği tanımaya, öğrenmeye çalışıyordum. O nedenle hastaneye gittim. Sonuçta 6 sene tababet okuyacağım. 6 yıl bilahare nadim olmak istemem. Onun amacıyla önceden bu meslek bittabi yapılıyor, diyerek hifzetmek, deneme kazanmak istedim” dediği öğrenildi.Share: