Camit bedeni atacakları saha için sezme yapmışlar! Nefes donduran cinayette kullanılmamış ayrıntı ortaya daha çok

Kocaeli Karamürsel’dahi yaşayan tersane işçisi Selçuk Esrar’dan selen alamayan ailesi, geçen sene 7 Ağustos’ta kaybolma başvurusunda bulundu. Yaman’ın öldürülen olabileceğinden şüphelenen Kocaeli Kıya Bölüm Amirliği ekipleri, soruşturmayı bu yönde genişletti. Gemilik işçisinin sülale arkadaşları olan Ender Anıl Karagöz, kardeşi Ermiş Karagöz ve Orhan Bilgin takibe makbuz. Polis ekiplerinin takibi sırasında 3 şüphelinin, ellerindeki kızıl sikkeleri satarak tarihi nişane kaçakçılığı yaptıkları belirleme edildi.

Araştırmalarını tamamlayan ekipler, 22 Ekim’da Zonguldak ve Kırıkkale ile Kocaeli’nin Karamürsel ve Gebze ilçelerinde eş anlı operasyonla 6 kişiyi gözaltına aldı. Gebze’deki operasyonda şüpheliler, ellerindeki tarihi eserleri satmaya çalışırken yakalandı. Şüphelilerin ocak ve araçlarında yapılan aramalarda 20’den çok değerli sikke ele geçirildi. Şüpheliler, Güvenlik Yazıhane Müdürlüğü’ne getirilirken, ele geçirilen tarihi asar bile Müze Müdürlüğü’ne teslim edildi.

CİNAYETİ İTİRAF EDİP, BİRBİRLERİNİ SUÇLADILAR

Emniyette sorgulanan şüphelilerden 3’ü, savcılık talimatıyla başıboş bırakılırken, Ender Anıl Karagöz, Aziz Karagöz ve Orhan Bilim Adamı ise ifadelerinde aile arkadaşları Selçuk Yaman ile komütatör alışverişiyle ait muhasamat yaşadıklarını ve gelişigüzel Bursa’nın Gemlik ilçesine gittikleri tam iple boğarak öldürdüklerini itiraf etti. Birbirlerini suçlayan ve cesedi Gemlik’in girişindeki dere yatağına attıklarını belirten şüpheliler, saha göstermeleri için bölgeye götürüldü. Şüphelilerin 19 Kasım 2021’bile gösterdiği alanda çürümüş eş cesedi bulundu. Donmuş bedenden alınan DNA örnekleri ile yakınlarından alınan DNA örnekleri eşleşince Duman’a ilişik olduğu kesinleşti. Emniyetteki işlemleri sonrası 3 ibret, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

CESEDİ BIRAKACAKLARI SAHA İÇİN KEŞİF YAPMIŞLAR

Karamürsel Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’nca düzenlenen sormaca tamamlandı. Hazırlanan dosya, görüngü yeri Bursa olduğu için Bursa Cumhuriyet Altını Başsavcılığı’na gönderildi. İddianamede, fenomen öncesi İstanbul’birlikte sayrı olan babalarını görüşme üzere hastaneye revan Karagöz kardeşlerin, kiralık otomobille Tekirdağ-Çanakkale- Balıkesir-Bursa-Gemlik- Yalova güzergahını izlem yazar, hiç boyuna 7 Ağustos 2021’bile saat 01.30 sıralarında Karamürsel’e geldikleri belirtildi. Yolu tek bozukluk olmaksızın uzatan sanıkların, maktulü öldürdüklerinde nereye bırakacakları konusunda irfan yaptıkları belirtildi.

OYUN BAHANESİYLE ARAÇTAN İNDİRMİŞLER

Sanıkların, görüngü haset bile Selçuk Esrar’ı Yalova çıkışında mevcut köfteciye yemeğe götürdükleri, henüz bilahare sıhhatli dal koltukta oturan Kötü’ın civar koltuğa geçmesi üzere otomobili Yalova’nın Çiftlikköy ilçesinde durdurdukları, burada oyun oynama bahanesiyle araçtan inip, hoşgörüsüz geldiklerinde Orhan Bilgin’in üst koltuğa geçtiği, bu sayede birlikte Esrar’ın dolay eğreti koltuğuna oturtulduğu bilgisi iddianamede saha aldı. Sanıkların, mecmu bu planı Selçuk Kötü’ın yemek yedikleri köfteciden sonra kaçırılmış izlenimi çevirmek üzere gerçekleştirdikleri, uzlaştırıcı Muazzez Karagöz kullanırken, Ender Anıl Karagöz ile Orhan Bilimci’in Selçuk Tütün’ı iple boğdukları daha sonradan dahi cesedi önceleri his yaptıkları dereye attıkları belirtildi.

AİLESİNDEN MÜTEZAYIT PARAYI KABUL ETMEK İÇİN ÖLDÜRMÜŞLER

İddianamede, Karagöz kardeşlerin babaları hasta olduğu için paraya ihtiyaçları olduğu, çevrelerindekilerden takanak istedikleri, Selçuk Yaman’ı bile ailesinden mütezayit parayı ahzetmek amacıyla öldürdükleri bilgisi saha aldı. Sanıkların ‘tasarlayarak öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle yargılanmalarının istendiği iddianame, Bursa 1’inci Vahim Ukubet Mahkemesi’nce kabul edildi. Ender Anıl Karagöz, Eren Karagöz ve Orhan Bilimci, ilerleyici günlerde hakim karşısına çıkacak.

Share: