ÇANAKKALE – Milli Savunma Bakanı Akar, şehit aileleri ve gazilerle tıpkısı araya geldi

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, “Bizler şehitlerimizin, gazilerin kanlarını yerde bırakmamakta, yakınlarının gözyaşlarının hesabını sormakta kararlıyız. Bu hesap soruluyor ve yapılması gereken hangi varsa Mehmetçik onu yapıyor.” dedi.

Akar, Çanakkale Valiliğince, aynı otelde düzenlenen programda şehit aileleri, gaziler ve yakınlarıyla tıpkısı araya geldi.

Şehit aileleri ve gazilerle olmaktan duyduğu gururu tamlayan Icra Vekili Akaret, şehitlik ve yiğitlik unvanlarının önemine aksan yaptı.

Şehitleri ve gazileri, vatanı, bayrağı üzere milletinin rahatı ve huzuru uğruna canını ortaya koyan kahramanlar yerine nitelendiren Akar, “Kahramanlarımızın yakınları bizler amacıyla çok önemlidir. Sizler başımızın tacısınız. Sizlerin yaptığı fedakarlık karşısında ne yapsak azdır. Hakkınızı ödeyemeyiz” diye konuştu.

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülkesinin ve milletinin güvenliği üzere yapılması gereken ne varsa bugüne büyüklüğünde yaptığını, artık dahi yapmaya devam edeceğini dile getiren Akar, şunları söyledi:

“en son yıldırıcı işsiz ağıl getirilinceye büyüklüğünde mücadelemiz devam edecek. 40 yıldan beri ülkemizin, milletimizin başına musallat olan terör belasından kökten sürme milletimizi kurtarmakta azimli ve karalıyız. İnşallah bunu da başaracağız. Milli ve manevi değerlerimize binaen, sizlerin sevgisi ve duasından aldığımız ilhamla terör belasından asaletli milletimizi kurtaracağız. Mücadelemiz küsurat hüküm ve tempoda büyük tıpkısı azim ve kararlılıkla bitmeme ediyor.”

“Saygı konusunu gençlerimize devamlı hatırlatacağız”

Türk Silahlı Kuvvetlerinin başarısındaki sunu balaban payın sahibi olan martir ve gazileri balaban bire bir minnettarlık ve şükranla andıklarını tamlayan Akar, “Bu behişt vatanımızda zaman hayatımızı cüret süresince sürdürüyorsak bunu şehitlerimize ve gazilerimize medyun olduğumuzu asla unutmayacağız. Şehitlerimize ve gazilerimize içtinap etmek konusunu gençlerimize sabah akşam hatırlatacağız.” dedi.

Akaret şöyle devam etti:

“İnsanlar mazisini, tarihini unuttuğu antlaşma iri felaketlerle karşılaşıyor. Nereden geldik, nereye gidiyoruz bunların tüvana nesillere taşınması geçişsiz. Bizler şehitlerimizin, gazilerin kanlarını yerde bırakmamakta, yakınlarının gözyaşlarının hesabını sormakta kararlıyız. Bu hesap soruluyor ve yapılması müstelzim hangi varsa Mehmetçik onu yapıyor.”

Share: