Çankırı haberleri: “Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda” Çankırı Karatekin Üniversitesi ikinci oldu

Çankırı Karatekin Üniversitesi öğrencilerinin hazırladığı “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli TRT marifetiyle düzenlenen Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda ikinci oldu.

Türkiye Radyo Göstergeç Kurumu (TRT) aracılığıyla bu sene 8’incisi düzenlenen TRT Geleceğin İletişimcileri Yarışması’nda finale artan projeler, bergüzar gecesinde sahiplerini buldu. Geceye, finale kalan Çankırı Karatekin Üniversitesi Beyaz Perde ve Göstergeç Bölümü öğrencileri 2 proje ile katıldı. Armağan töreninde danışmanlığını Öğr. Gör. Salih Köse’nin yaptığı, yapımını Karı Vuzuh Küsmen, Emre Taş ve Mücahit Ayhan’ın üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” ünlü radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında ikincilik ödülünün sahibi oldu.

TRT Umumi Müdürü Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı, TRT Genel Müdür Yardımcıları, iletişimciler ve akademisyenlerin katıldığı programda, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Rençper yarışmaya katılan öğrencilerini bekâr bırakmayarak yanlarında oldu.

Ödül gecesinde öğrencilerine destek veren ve mutluluklarına kuma olan Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Harun Fellah, “115 üniversiteden 2213 öğrencinin 1615 proje ile katıldığı yarışmada öğrencilerimiz zat kategorilerinde son 10’a kalarak bizleri gururlandırmıştı. Bu gece ise öğrencilerimiz Zenne Fer Küsmen, Emre Taş ve Mücahit Ayhan’ın yapımını üstlendiği “Geçmişin Gölgesinde” adlı radyo belgeseli “radyo yayıncılığı” dalında aldıkları ikincilik ödülü ile gururumuzu iri aynı mutluluğa dönüştürdüler. Danışma tıpkısı davanın, duygunun, artmak maksut mesajın, toplumsal olayların estetiğini ortaya tart marifetidir. Artist da bu estetiği özlük hayalet dünyası ve vizyonu doğrultusunda ruh güzelliği ile birleştiren bireydir. Bu anlamda biz sanata ve sanatçıya tevakki etmek duyuyoruz. İşte bugün öğrencilerimiz da bu saygıyı adalet fail amal ortaya çıkartarak göğsümüzü kabarttılar. Himmet veren eksiksiz arkadaşlarıma, öğrencilerime teşekkürname ediyor ve tebriklerimi iletiyorum. Biz öğrenci odaklı tıpkı dalavere anlayışı ile öğrencilerimizi, sanatı ve sanatçıyı desteklemeye, onlara zait ayrımcılık yapmaya devam edeceğiz. Gençlerimizin girişimcilik ruhunu destekleyen ve onların önünü açan Türkiye’nin tabilik anlamındaki hafızası olan TRT’ye, TRT Genel Müdürümüz Sayın Prof. Dr. Mehmet Zahid Sobacı’ya ve TRT çalışanlarına teşekkürname ediyorum” dedi. – ÇANKIRI

Share: