Çankırı’da mart ayından bu yana Kovid-19’dan 37 güç yaşamını yitirdi

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, kentte mart ayından bu yana bakir türlü koronavirüs (Kovid-19) zımnında 37 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

Ayaz, kentteki bire bir otelde düzenlenen matbuat toplantısında yaptığı konuşmada, aşının devrede olmasıyla Kovid-19 hastalığının düşük seviyelerde kaldığını söyledi.

Kentte okkalı bakımda Kovid-19 hastası bulunmadığına işaret fail Ayaz, “3 hastamız var serviste tedavisine bitmeme edilen. Bu hastalarımızdan birisinin dahi maalesef aşısı namevcut. Kovid-19 dolayısıyla mart ayından bugüne büyüklüğünde 37 can hayatını kaybetti.” dedi.

Hala aşı yaptırmayanların bulunduğuna dikkati çekici Ayaz, “Bu konuda tıpkısı uyarı daha yapıyoruz. Hele 65 yaş vücut kronik rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın akıbet aşılarının üzerinden 6 kamer geçmişse gerçeklenmiş baştan aşılama olmalarını istiyoruz. Şu anda hayatımızda yok kabilinden davranıyoruz. Yok olacağını beklenti ediyoruz inşallah.” ifadelerini kullandı.

Ayaz, İl Özel İdaresi, güven, açıkgöz, milli yetişek ve afiyet alanında yapılan çalışmalarla ilgili birlikte vukuf verdi.

Share: