ÇARE Partisi genel komutan yardımcıları Karlıtekin ile Rızvanoğlu, Kırklareli’nde partilileriyle buluştu

MERHEM Partisi umumi başkan yardımcıları Içtenlikle Karlıtekin ile Evrim Rızvanoğlu, Kırklareli’nde tümen teşkilatını müzakere etti.

Karlıtekin, partisinin devlet başkanlığında “Eylem Planları” kapsamında düzenlediği basın toplantısında, hazırlanan gösteri planlarında ülkede yaşanan sorunların ve çözüm önerilerinin kayran aldığını söyledi.

Bugüne kadar 10 eylem planının yayınlandığını rapor eden Karlıtekin, parti programlarının bile ortamında vadi aldığı toplanmış 22 gösteri planının vatandaşlara sunulacağını kaydetti.

Türkiye’bile yaşanan sorunların yüzdelik 90’ının teknik meseleler olduğunu savunan Karlıtekin, “Tam, üstüne uzmanların bir araya gelerek çözebileceği, çözüm üretebileceği meselelerdir. Bu anlamda da ILAÇ Partisi Genel Merkezi’nde pir benzeri yıldız bilimi kurduk.” dedi.

Gösteri planlarını hazırlarken elden partililerden değil, bir nice uzmanın görüşlerinden bile yararlandıklarını dile getiren Karlıtekin, şunları kaydetti:

“Bu fikirleri toplarken yemeden içmeden örgensel yerine partililerden da yararlanmadık. Onun dışında memleketin iyiliği için böyle benzeri birinci sınıf, seviyeli, mahmul dolu siyasi partinin kuruluşuna ‘ben da destek olacağım’ diyen ancak siyasette başlamak bile istemeyen insanların de fikirlerini alarak fırka programımızı oluşturduk. Oradaki umumi ilkeler ve umumi ifadeleri somutlaştırdığımız işte bu eylem planları oldu. Çünkü evveli bu tecrübemiz vardı.”

Rızvanoğlu dahi konuşmasında eylem planları hakkında bilgelik verdi.

Share: