Çarpma edilen Soner Çam, Zafer Partisi lideri Beklenti Özdağ’ı yolsuzlukla suçladı: Fırka üzere toplanan paraları kendi yerine geçirdi

Utku Partisi’nin Kurucular Oturmuş Toplantısı sonrasında tümen içindeki muhaliflerden Soner Çam ve Kısık Davarcı zedelenmek edilmişti. Soner Çam, 25 Ilkgüz’birlikte gerçekleşen olayda, saldırganları Ümit Özdağ’ın azmettirdiğini encam sürmüştü. Eskişehir’birlikte yaptığı basın açıklamasında gerçekleştirilen saldırının nedenine değinen Çam, tümen gönüllülerinin yaptığı bağışların ayrımsız kısmının Galebe Partisi’ne değil, kişilere aktarıldığını, bu hadise tarafınca ortaya çıkarılınca söz konusu linç girişiminin gerçekleştirildiğini ati sürdü.

“BAĞIŞLARIN PARTİYE DEĞİL ELDEN ŞAHSINA VERİLMESİNİ İSTEDİ”

Ümit Özdağ’ın sığınmacıları mazeret fail bir ‘provokatör’ olduğunu belirten Çam, “Ben partinin ihtiyaçlarını giderdiğim bir dönemde, Galibiyet Partisi Umumi Başkanı Ümit Özdağ imdi yapacağım bağışların partiye direkt evet üstelik bilvasıta yollar ile değil da, takkadak şahsına verilmesini istedi. Bununla ait şahsımı tefhim etmek için ayrımsız kaç gerekçe saydı. Parti kurulmadan ilk Ayyıldız Hareketi sürecinde öğür kurulması için benden birkaç kez mülk istedi. Bana mal çokluk yetkisi dahi verdi. Ben da kendisinin ferdî vezneci adına parayı gönderdim. İlerleyen süreçte partide benim gibi bir nice arkadaştan para aldığını öğrenince durumdan şüphelenip, fırka muhasebesinde verdiğim paraların karşılığını bulmaya çalıştım. Bir müddet araştırmalarda bulunduktan sonra bizlerden ve tanımadığımız birçok kişiden topladığı, paraların fırka kayıtlarına girmediğine tanık oldum. İşte temas molekül hakeza başladı. Durumu kendisine ilettim, kibar benzeri şekilde konuşmaya öğrenmeye çalıştım. Akabinde benden aldığı paraları ya iadeli etmesini ya dahi genel merkeze aktarmasını, partiye kullanması gerektiğini söyledim. Ancak gelişigüzel defasında kendisi konuşmayı ya kesti evet dahi yarar olmadığını söyledi ve devamında bana karşı agresif tutumlar geliştirmeye başladı” ifadelerini kullandı.

“ŞAHSIM VE ARKADAŞM 20 KİŞİ TARAFINDAN ÇARPMA EDİLDİ”

Konuşmasının böylelikle şahsına ve arkadaşlarına planlı saldırıya değinen Çam, kestirmece 20 şahsiyet parti grubu yoluyla zedelenmek edildiğini söyledi. Çocuğu yaşındaki kimseler marifetiyle çarpma edilmenin onurunu kırdığını vurgulayan Çam, “Basına birlikte yansıdığı üzere, 25 Eylül Ilişki haset Zafer Partisi Kurucular Oturmuş Üyesi adına katıldığım toplantıda, şahsım ve arkadaşlarıma toplumumuzca kabul edilemez, Türk anane ve göreneklerini ayaklar altına alan benzeri çevik düzenlendi. Bu saldırıda şahsım ve mücadele arkadaşım, kısaca 20 nefis tümen grubu aracılığıyla çarpma edildi, çocuğum yaşındaki kimseler tarafından onurum kırılmak istendi. Ayrımsız çevrim bulunmaz eşim ve evlatlarım toplumsal medyadan bana yapılan saldırı görüntülerine tanık reşit, can kuşu dünyalarında şişman bir manevi yıkım yaşamışlardır. Henüz küçücük olan kız evladımın etrafında olup biten konuşmalara şahit olup, eve döndüğümde feryat figan bana sarılması, yüreğimde ve zihnimde tanım edilemez bir sıkıntı yaşamama etmen olmuştur” diye niteleyerek konuştu.Share: