Çaykur Rizesporlu topçu Benhur Keser: “Malatyaspor deplasmanı baskı olacak”

Spor Kaba But 1. Tomar’in 4. haftasında deplasmanda Yıpranmamış Malatyaspor ile karşılaşacak Çaykur Rizespor’un ılımlı yer oyuncusu Benhur Keser, gelişigüzel oyun oynayan, zihayat ve koşan bire bir takıma alın el aynı maça çıkacaklarını söyledi.

Benhur Kerki, yeşil-mavili ekibin antrenmanından önce basın mensuplarına yaptığı açıklamada, ligde 3. haftayı maç yapmadan geçirdiklerini, önceki iki karşılaşmada de sahadan beraberlikle ayrılarak istedikleri sonuçları alamadıklarını belirtti.

Gol yollarında yakaladıkları fırsatları değerlendiremediklerini vurgulayan Benhur, “Temas türlü çalışmayı yapıyoruz. Takım kullanılmamış başladı. İyi uğraş fail, sistemi olan tıpkı takımız. Haftalar geçtikçe daha gür olacağımızı düşünüyorum.” dedi.

Kendi performansından kıvançlı olmadığına değinen Benhur, “Henüz muhtemel performansta değilim. İnşallah haftalar geçtikçe daha gür olacağımı düşünüyorum. Hepimiz imdi mücahede göstermeliyiz. ” ifadelerini kullandı.

Spor Pupa 1. Öbek’in baziçe şeklinin çokça ayrımlı olduğunu kaydeden Benhur, “Bu takım Süper Tomar’den düştü. Baziçe sisteminiz hangi kadar bol olsa, oyuncular kağıt üzerinde bereketli olsa bile uğraş etmezseniz sahadan galip ayrılamazsınız. Bunun iki örneğini yaşadık. İyi uğraş etmemize karşın girmek gâh şeyleri kem yaptık. Analizlerde hocalarımız gösteriyor, inşallah elan iyi olacağız.” şeklinde konuştu.

Ligin 4. haftasında Yıpranmamış Malatyaspor’a mihman olacaklarını hatırlatan ölçülü alan oyuncusu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu haftayı bay geçtik. İlk iki haftayı unuttuk. Önümüzde Yeni Malatyaspor maçı var. Haftalık yaşayamayız. Malatyaspor deplasmanı tahakküm olacak. Alay Malay oyun oynuyorlar. Zihayat ve koşan tıpkı bando. Bize üstelik ayrımlı bire bir kalın ile oynayacaklar ama tığ da fethetmek adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah oradan üç nokta ile döneriz, dönmemiz geçişsiz.”

Share: