“Celal Teşvikleri Lansman Günleri” Diyarbakır’da başladı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere müteveccih planlı “Oran Teşvikleri Lansman Günleri” Diyarbakır’birlikte başladı.

Mezopotamya Arsıulusal Fuar ve Kongre Merkezi’nde 30’u fazla alım ile kuruluş, gençleri kamuyla buluşturacak ve çap teşviklerinin tanıtıldığı stantlar açtı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda tevhit edilen, bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına sadık kuruluşlar ile değişik kurumların düz aldığı etkinliğe, önce, ılımlı, lise ve üniversitelerde okuyan çoluk çocuk ile aileler deste gösterdi.

Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, hibe, kaynak, yüreklilik destekleri ve staj programlarıyla ilgili hikmet aldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Komutan Yardımcısı Âlem Başar ve Diyarbakır Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Komutan Vekili Mualla İhsan Su, stantları gezdi.

Gezdiği AA standında etkinliği değerlendiren Vali Su, iki dönüş sürecek fuarın etkin ve etkili geçtiğini dile getirdi.

“Etkinlik, gençlerimizi, çocuklarımızı ve vatandaşlarımızı brifing bakımından çokça şanlı” diyen Akarsu, “Devletimiz değme kesime haddinden fazla koca katkılar sağlıyor ama vatandaşlarımız bunu bilmeyebiliyor. Bu kapsamda burayı gezen tamam gençlerimiz yapılan teşvikleri yerinde görüyor. Haberleri yoksa anaç olup müracaat ediyorlar” ifadesini kullandı.

“11. durak Diyarbakır”

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkan Yardımcısı Başar üstelik AA muhabirine yaptığı değerlendirmede, Ihtişam Teşvikleri Tanıtım Günleri’nin 11. durağında olduklarını, ilginin haddinden fazla pir olduğunu ve gençlerin aheste hoşlanma gösterdiğini anlatım etti.

Devletin gençlere müteveccih destek, mevhibe, kaynak, burs, kredi kabilinden isteklendirme unsurlarını ilişkin kurumların ehlihibre ekiplerinden öğrendiklerini anlatan Başar, şunları kaydetti:

“Bu sayede gençlerimiz birlikte kariyerlerini kurgularken, geleceklerini planlarken devletimizin ne imkanıyla neler yağabilecekleri hususunda bire bir farklılık yaratmayı amaçlıyoruz. Geçen hafta Erzurum’daydık. Tahminî 400 bin gencimizle birebir bağlanak sağlamış olduk. İnşallah haftaya Van’a gideceğiz, sonrasında İstanbul, Eskişehir, İzmir ve Ankara programlarımız olacak. Yıl sonuna büyüklüğünde 1 milyon gencimizle temas sağlamış olacağız.”

AA standı de yerini aldı

Rum Ajansı (AA) dahi stant açan kurumlar beyninde yerini aldı.

AA Diyarbakır Havza Müdürü İbrahim Meydan, AA Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Direktörlüğü ile İnsan Kaynakları Operasyonları Müdürlüğü yetkilileri, standı görüşme edenlere çalım hakkında bilgelik verdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başbuğ Yardımcısı Başar, değişik hava temsilcileri ve çoluk çocuk da AA standını ziyaret etti.Share: