Çeltek Valiliği sarsıntı sonrası battaniye fiyatlarının arttığı iddiasını yalanladı

Yardımcı Valiliği, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından kentteki fabrikalarda üretilen battaniyelerin fiyatının arttığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Valilikten yapılan bağlanmış açıklamada içtimai medyada zelzele dolayısıyla Çeltek’ta battaniye fiyatlarının 100 liradan 250 liraya yükseldiği yönünde paylaşımların yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere düz verildi:

“İlimizde üretilen battaniyeler içerdiği materyalin türüne, kalitesine ve büyüklüğüne bakarak 100 teklik ile 350 liralık arasında fiyatlandırılmaktadır. İddia edildiği üzere sarsıntı öncesi ve sonrasında fiyatlarda benzeri çoğalma söz konusu olmamıştır ve Tecim İl Müdürlüğümüzce benzeri suistimal tespit edilmemiştir. Kaldı ki depremin yaşandığı önce saatlerden itibaren her fiyat beklemeden 100 bin skor battaniyeyi armağan yerine toplayan Uşaklı iş insanlarımız, hayırseverlerimiz takdiri adalet etmektedir. Bu sebeple ilimiz esnaf ve sanayicilerinin gerçeği yansıtmayan tıpkısı sav konusunda eleştirilmesi ve ilimizin adının bu şekilde anılması bizleri derinden üzmüştür. Çevrim aslı olup olmadığına bakılmaksızın gelişigüzel dedikoduyu paylaşma haset değildir. Dönme temas ve dayanışma günüdür.”

Share: