CHP lideri Kılıçdaroğlu: Türkiye’de teşri, yürütme, geçerlilik bulunmayan, demokrasi askıda

CHP Umumi Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu, CHP’nin 99. bünye yıl dönümünde partililere seslendi.

“ÇETELERİN KOL GEZDİĞİ BİR SÜRECİ YAŞIYORUZ”

Ülke yönetiminin tek ayrımsız kişinin kontrolünde olamayacağını vurgulayan Kılıçdaroğlu, ” Çanakkale’üstelik uğraş fail hem Gazi Mustafa Eksiksizlik Atatürk hem cebe arkadaşları, rastgele karış yer için hayatlarını verdiler, kanlarını döktüler. Çanakkale’yi yedi düvele karşı geçilmez kıldılar. İki yıl bilahare benzeri husus oldu. O geçilmeyen Çanakkale, aynı kişinin iradesiyle geçilir arkaç geldi. O Çanakkale’yi geçemeyenler, tıpkı kişinin iradesiyle Çanakkale Boğazı’nı aştılar ve geldiler Dolmabahçe’nin önünde demirlediler… Tıpkısı oran, aynı kişinin iradesine teslim edilemez. Yedi düvele alın savaşım yazar Çanakkale’yi geçilmez kılanlar orada yatarken aynı kişinin iradesi ile tıpkı gemiler, benzeri askerler, bire bir kuvvetler, aynı kişinin iradesi ile geliyorlar ve Osmanlı’yı engelleme ediyorlar. Onun üzere, bire bir kişinin iradesinin ayrımsız toplumda ne felaketlere kat açtığını bellemek istiyorsanız Çanakkale’ye bakacaksınız. Bugün geldiğimiz noktada devletin tıpkı kişiye tasdik edildiğini biliyoruz. Teşri, yürütme, mahkeme kararı namevcut. Demokrasi yok, askıda. Çetelerin dal gezdiği aynı süreci yaşıyoruz. O nedenle herhangi bir birimizin bu ülkeye cebin sorumluluğu var” diye seslendi.

“TÜRKİYE’NİN EKONOMİK BAĞIMSIZLIĞI TEHLİKEDEDİR”

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasından öne çıkan ifadeler şunlar:

“21’inci yüzyılın Türkiye’sinde konuşu bağımsızlığımız tehlikededir. Haricen para gelemezse ülkeyi yönetemeyeceklerini görüyorlar. Düne büyüklüğünde kızdıkları, küfrettikleri kişilerin ayağına gidiyorlar. Milli Halas Savaşı’nı veren bir gelenekten gelen bu partinin mensupları yerine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni yönetenlerin birilerine halk avuç açmasını asla akla yatkın bulmuyoruz ve akseptans etmiyoruz. Okullarımızda bizim tarihimiz doğru öğretilmiyor, verdiğimiz savaşım bile akla yatkın öğretilmiyor. Kazançlı bağımsızlığınızı sağlamazsanız Türkiye’yi büyütemezsiniz. Emperyal güçlerin talepleri doğrultusunda hisse senedi yaparsanız başınız bütün belaya girer. Canlı arkadaşlarımız şunu unutmasınlar; tek emperyal sakil, ateşi kişi eliyle tutmaz, aygıt kullanır. Zaman geldiğimiz noktada emperyal güçlerin kâin yönetimi kuşkusuz kullandığını çok dolgunca biliyoruz.

“TARİH BİZİ YENİDEN GÖREVE DAVET EDİYOR”

‘Tarih bizi yeniden göreve davet ediyor. ‘Anca geldiler, bize kalın kurdular, ferasetsiz etap attık’… Bizim kitabımızda o yoktur. Anca görmedik, öyle işitmedik, öyle dahi yaşamadık. Savaş ise sonuna kadar kararlılıkla savaş. Bu kararlı mücadelemizi süregelmek zorundayız. Birileri Muhammes Çeteleri harekete geçirebilir; kişi medyasını, yöntemsizlik yapanları, haramileri harekete geçirebilir. Onların yedi düveli üstelik gelse aynı kadem, bir santim de mankafa kadem atmayacağız.”

Share: