CHP’den içtimai olaylara engelleme eden itimat müdürü hakkında yansıtma

CHP, Hür Teşebbüs Öğretmenleri Sendikası üyelerinin eylemi sırasında yaşananlara ait Güven Müdürü Mukadder Kardiyen karşı cürüm duyurusunda bulundu.

Ankara Cumhuriyet Altını Başsavcılığına sunulan dilekçede, Kardiyen’in Ankara’da toplumsal olaylara müdahale eden kolluğun amiri olduğu belirtildi.

Hür Teşebbüs Öğretmenleri Sendikasının güzeşte düzenlediği konferansın peşi sıra matbuat açıklaması yapılacağı esnada ayrımsız öğretmenin yanına giden Kardiyen’in, tartıştığı öğretmenin gözaltına alınması talimatı verdiği tabir edildi.

Dilekçede, şunlara vadi verildi:

“Bed bu esnada, ‘aldatma bunu, şike bunu’ diyerek bağırarak adam onurunu zedelemiş, celi görevini kötüye kullanmıştır. Arkası Sıra birlikte başka öğretmenlerin hukuka aykırı biçimde gözaltına alınması üzere talimatlar vermiştir. Yalnızca matbuat açıklaması açmak ve şiddetli şartlarda çalıştığını izah etmek isteyen öğretmenlere orantısız müdahalede bulunulmuş ve 10’dan çok hoca haksız yere gözaltına alınmıştır. Şüphelinin konkre olayda işlediği suçlar medyada alçak tıpkı biçimde kayran bulmuş, toplumda nazik bir infial ve üzüntüyle karşılanmıştır. Haddinden Fazla tahakküm şartlarda fariza işleyen polisimiz içerisinde maatteessüf her patika grubunda olduğu kadar görevini kötüye kullanan kişiler bulunmaktadır ve bundan en çokça inanma teşkilatımız zarar görmektedir. Şüphelinin işlediği suçun benzeri mağduru de görevini hukuk içerisinde hakkıyla işleyen manşet görevlileridir.”

söz konusu anların, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun toplumsal iletişim araçları hesabından paylaştığı videoda vadi aldığı kaydedilen dilekçede, Inanma Müdürü Mukadder Kardiyen için sav açılması rica edildi.

Share: