CHP’ye Eskimemiş Katılan Sevgi Art: Eğer İstanbul Sözleşmesi Gerçekleştirilseydi Benim Kızım Şu Dakika Yanımda Olurdu

CHP, partiye yeni katılan üyeler için Ankara’de tören düzenledi. Partinin yeni üyelerinden Bağlılaşım Ense, CHP Genel Başkanı Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun de katıldığı törende, “Ben, kızımı karı cinayetine kurban verdim. Boğularak, eşi tarafından öldürüldü. Eğer İstanbul Sözleşmesi gerçekleştirilseydi benim şu zaman kızım yanımda olurdu. Ben, siz başımıza geldiğiniz antlaşma İstanbul Sözleşmesi’ni sizsin gerçekleştireceğinize inanıyorum” dedi.

CHP, bugün Ankara’dahi örgen ortaklık töreni düzenledi. Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nun da katıldığı törende, AKP ve MHP’den ayrılarak CHP’ye unsur olanlara rozetleri takıldı. Kullanılmamış üyeler, törende şunları söyledi:

PSİKOLOG RESUL MUSTAFA EKEN: Ego, beş sene bilfiil AKP’da görev yaptım. Üye yerine çalıştım ve CHP’ye geçmemdeki en kocaman etkenlerden biri, sınırlanmış bulunduğum ildeki memleket başkanımızın yönlendirmesinden muhit oldu. Kendisiyle biraz kez brifing aldık ve konular hakkında görüştük. Bana çokça desteği olduğuna inancım var. Açıkçası, ülkemizin şu an süresince olduğu kazançlı buhran hepimizin gündemindedir diye niteleyerek oranlama ediyorum. Ben, olaya az buçuk depresif açıdan andırmak istiyorum, çünkü insanlar çok çökkün durumda. Umut, kaybedilmiş durumda. Hele gençlerimiz çok çığlık hissediyorlar ve çokça çok danışanım var benim bile. Hepsinin bana geliş amacı tıpkısı esasta. Atatürk’ün kurmuş olduğu CHP’ye geçmemdeki temel nedenlerden biri, konuşu buhran ve insanların mutsuzluğu olmuştu.

Umumi Başkan’ımızın verdiği haklı savaşım, enerjisi ve emeğini herkesin gördüğünü düşünüyorum. Bunu görmemek üzere gözsüz görünmek gerekiyor diyerek düşünüyorum düpedüz. Sanırım bambaşka hiçbir ülkede sıfır ayrımsız nitelik var. CHP’nin, mugayeret partisi adına ülkenin elbette olacağını, zahir yönetilmesi gerektiğini yönlendirdiğini düşünüyorum.

Ekonominin şu an çöküşte olması, bulunan iktidarın sorumluluğu altında gerçekleşen aynı durum. Z kuşağının umutları kaybolmuştur. Birçok yontu sahibi vatandaşımız bu ülkeyi tecezzi ederken zat ülkesini savunmayan birçok vatandaş var. Onların bu ülkeye akış akın geldiğini görüyoruz. Bunun haksızlık olduğunu düşünüyorum. Heykel sahibi yerine harıldamak hesabına orada iştirakçi namına çalışmayı yeğliyorlar. Ego, bunu elden ekonomiyle açıklayamayacağımızı düşünüyorum. Türe, denklik, gelecek kaygısı, atılganlık duygusunun eksikliği, muadele ilkesinde gevşemeler ve yöneticilerin anif, şürekâ tutumları, bence insanları bu karşıt ihtisas ve duruma itiyor. Bizim, önümüzdeki seçimde hep alay malay, Sayın Genel Başkan’ımızın önderliğinde birleştirici, kucaklayıcı ve bilcümle alay malay çalışarak, ama çokça fiilen kullanılmamış bir düzen getirmemiz gerektiği inancındayım ben.

ŞÜKRİYE ELÇİN: 20 seneden beri AKP’yi özdek yapıyorum. daha çok sizinle hizmet etmek istiyorum.

“ŞEHRİM DAHI ÜLKEM ÜSTELIK 21 YIL İÇERİSİNDE BULUNDUĞUM, DÜŞÜNCE VERDİĞİM VE REY TOPLADIĞIM PARTİ TARAFINDAN YÖNETİLEMİYOR”

ALİ ATMACA: Ben, Şanlıurfa’dan geliyorum. Bilinsin kim şehrim, şu an susuzlukla, elektriksizlikle ve yoksullukla Türkiye’nin tıpkısı numarası durumunda. Tekrar bilmenizi isterim ki şehrim da ülkem üstelik 21 yıl içerisinde bulunduğum, düşünce verdiğim ve fikir topladığım tümen yoluyla yönetilemiyor. Ülkemizin size ihtiyacı var Sayın Genel Başkan’ım. Sizin vizyonunuza, birleştirici gücünüze ihtiyacımız var. Tığ biliyoruz ki birlikten bukağılık doğar. Sizin bize katılma çağrınıza biz dahi yanıt veriyoruz Urfa’dan ve umum Urfalılar yerine sizin emrinizde olup inşallah birlikte yıpranmamış Türkiye’birlikte kucaklaşıp helalleşeceğiz.

“GENÇLERİMİZ İŞSİZ, BILDIRME YAKINLARIMIZ İŞSİZ”

FATMA BIÇAKÇIGİL: Şimdiye kadar AKP üyesiydim. 20 yıldır onlarla yürümekteydim. Şimdi sizinle bu yolu çapmak istiyorum. Gençlerimiz etkisiz, sunu yakınlarımız süreduran. Eşim zahmetli, bayındır tıpkı madde alamıyoruz. Bire Bir bakıyorum; domates zaman 10 lira, sabah gittiğimde 14,95 oluyor. Yani ego geçim derdi üzere, adaletli olduğunuz için, değme şeye bulutsuz baktığınız amacıyla, kadınları -sınırlanmış veya münhal- civar plana koyduğunuz amacıyla buradayım. Sizinle bu yolu akın etmek istiyorum.

Mülteciler büyüklüğünde şen yaşayamıyorum. Ben üstelik şen yaşamak istiyorum. Onları burada istemiyorum. Gençlerimiz abat yürüsün, bayındır hisse senedi bulabilsin istiyorum.

EGO MHP’BILE ÜYEYİM. BUGÜN İSTİFAMI SUNACAĞIM”

HİLMİ ARSLAN: Ben, gelişim makinası operatörüyüm ama yedi aydır çalışamıyorum. Üç tane kız evladım var. Eşimle beraber geldim buraya. Bundan bir buçuk sene ilk mazotun litresi 6 liraydı. Ego, hisse senedi makinasının, 300 liralık saatine çalışıyordum, para kazanıyordum. Demin kazanamıyorum. Motorin oldu 27 teklik. Makinanın saatine ‘Bin 200 lira’ diyorum. Herif benim yüzüme bakıyor. Ego bile o zaman diyorum kim çıktı Sayın Genel Başkan’ımızla yürüyelim, daha çok yeter. Hastaneye gidiyorum ama otama olamıyorum. Çünkü sağlık güvencem bulunmayan. Zahir ödeyeceğim? Çalayım mı, çırpayım mı?

Çanakkale Eceabat’ta, Şehitlik Abideleri’nde yatanları tıpkısı görsünler. Dört sene çalıştım, emeğim var, alnımın teri var; orada kimler yatıyor bir görsünler. 2007’üstelik kuzenimi şehit verdim Gümüşhane’bile. Gidiyorum içtimai yardıma, ‘Sen birinci etap akraba değilsin’ diyor. Kuşkusuz akraba değilim ya? Baba Yarısı çocuklarıyız. Hakeza doğruluk var mı? ‘Şehit yakınıyım’ deyip otama göremiyorum. Askerimiz, polisimiz hastalık Suriye’ye gidip savaşsın? Onlar kişi toprakları üzere savaşsın. Biz, kişi toprağımız için savaşalım. Ego bunu istiyorum Sayın Genel Başkan’ım. Seni üstelik cumhur reisi namına başlamak istiyorum

Genel Başkan’ım, ben diyorum ki bitirelim bu işi. Gel başımıza, bütün bu arada yiyelim diyorum. Diyeceğiz ki Sayın Genel Başkan’ımla biz yürümeye varız. Ben MHP’da üyeyim. Zaman birlikte istifamı sunacağım. Herkes görsün.

EĞER İSTANBUL SÖZLEŞMESİ GERÇEKLEŞTİRİLSEYDİ BENİM ŞU ZAMAN KIZIM YANIMDA OLURDU”

SEVGİ KAYIRICI: Ego, yıllardır AKP’ye görüş verdim. AKP üyesiydim ve AKP’den CHP’ye geçiş sebebim, Türkiye’nin çıkmaza sürüklenmesi. Hepimiz iki sene süresince yoksullaştık. Büyüklük yabancılara peşkeş çekildi. Türkiye satıldı. Yokluk, adaletsizlik aldı başını gitti ve ego daha çok CHP’ye katılmaya karar verdim.

İstanbul Sözleşmesi’ne dokunmak istiyorum. Ego, kızımı avrat cinayetine kurban verdim. Boğularak, eşi aracılığıyla öldürüldü. Şayet İstanbul Sözleşmesi gerçekleştirilseydi benim şu zaman kızım yanımda olurdu. Ego, siz başımıza geldiğiniz antlaşma İstanbul Sözleşmesi’ni sizin gerçekleştireceğinize inanıyorum. Bu tahakküm şerait altından bana ve benim yanımda olan devlet başkanım Mehmet Tahtasız Bey’e ve kadın kollarına birlikte sizin huzurunuzda teşekkürname buyurmak istiyorum. Bu partide ben güven, bağıntı, saygıyı gördüm ve katılmaya karar verdim.

Share: