Cıvıl Cıvıl gündem haberi: Kargaşa’da dar ve ocak bulamayan öğrenciler, otellerde konuk ediliyor

KALABA Valiliği, kentteki üniversiteleri kazanıp vasıta yaptıran öğrencilerin tahaffuz üzerine yaşadığı mesail için girişimde bulundu. Dar çıkmayan evet dahi ocak bulamayan darülfünun öğrencileri, valiliğin kiraladığı otellerde misafir ediliyor.

Valilik, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Efdal Tahsil Yüreklilik ve Yurtlar Kurumu (KYK) yurtlarındaki işlemleri süren ve kiralık aile bulamayan öğrencileri otellerde konuk ediyor. Terbiye amacıyla kente gelen ve kalacak yeri olmayan öğrenciler, valiliğe başvurarak, otellerde mihman edilmeye başlandı.

Civil Civil Valisi Tuncay Sonel, babasıyla Nevşehir’den Kalaba’evet mevrut, Ordu Üniversitesi (ODÜ) İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünü kazanan Muhammet Fatih Mütebessim’i, Celi Kapı’dahi karşılayıp arkadaşça ederek, “Devletimizin katkılarıyla İçişleri Bakanlığı’mız ile Cahillik ve Spor Bakanlığı’mızın koordinesinde bu yıl ensiz kapasiteleri arttırıldı. Yedekte olan ya üstelik evde çalışmamak isteyen öğrencileri sabık yıl olduğu üzere bu sene üstelik konuk ediyoruz. Devletimiz daim onların yanında” diye konuştu.’ÇOK KIVANÇLI OLDUK’

Konuk edilen öğrencilerin sayısı ise bugün itibarıyla 137’ye ulaştı. Hakeza benzeri uygulamayla ilk kez karşılaştıklarını belirten darülfünun öğrencisi Muhammet Fatih Güleç, “Çok kivançli olduk. Çok adamakıllı aynı aplikasyon. Civil Civil Valimiz Sayın Tuncay Sonel, sıkı çıkıncaya büyüklüğünde bizleri mihman ediyor. Devletimizin şefkatini Sayın Valimiz bizlere gösterdi. Tanrı razı olsun” dedi.

Share: