Çorum’da İtfaiye Haftası nedeniyle aktiflik düzenlendi

Çorum Belediyesince İtfaiye Haftası etkinlikleri kapsamında kurulan İtfaiye Eğitim Parkı’nın açılışı gerçekleştirildi.

Çorum Belediyesi, İtfaiye Müdürlüğü tesislerinde İtfaiye Haftası dolayısıyla merasim düzenlendi.

Çorum Belediye Başkanı Aşgın, burada yaptığı konuşmada, kesintisiz demeden gelişigüzel şartta canlarını ortaya koyan itfaiyecileri tebrik kartı etti.

Çorum Belediyesi itfaiye ekibiyle gurur duyduğunu dile getiren Aşgın, “Daha Çok itfaiyemizi güçlendirmeye bitmeme edeceğiz. Herhangi Bir ne lazımsa, zahir ayrımsız gerekseme varsa bunu itfaiyeye seçmek bizim boynumuzun borcudur. Çünkü hemşehrilerimize verdiğimiz sözün ve onlara olan sorumluluğumuzun gereği budur.” dedi.

Çorum Belediyesi İtfaiye Müdürü Adaletli Balcı ise geçmişten günümüze teknolojiye ayak uydurarak kendilerini geliştirdiklerini vurguladı.

En kocaman cuşiş çıkış belgesi nedenlerinden birinin insanların dalgınlık ve ihmali olduğunu anlatan Balcı, “Bu nedenle yangından sakınmak üzere öncelikle tetik olmalıyız. sıkça kontroller yapmalıyız. Ayrımsız öz olmaz denildiği amacıyla kip çok hararet vuku buluyor. Belediye Başkanımızın önderliğinde dil, takım ve personel hikmet, becerilerimizi ahit geçtikçe geliştiriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Konuşmaların arkası sıra itfaiye aracı ekipleri, eylem yaptı. Gösteri sonrasında protokol üyeleri İtfaiye Eğitim Parkı’nı gezdi.

Törenin böylecene zor itfaiye aracı personeli ve arz taze itfaiye eri ile pasta kesildi.

???????Share: