Cumhur Reisi Yardımcısı Oktay, DOĞRU Öğür Sivas Teşkilatı ile buluşmasında konuştu Açıklaması

Cumhur Reisi Yardımcısı Fuat Oktay, “Türkiye, arsıulusal anlaşmalara binaen gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak.” dedi.

Oktay, Sivas ziyareti kapsamında YANLIŞSIZ Öğür Sivas Teşkilatı ile bire bir araya geldi. Bire Bir kafe-restoranda gerçekleşen buluşmaya YANLIŞSIZ Öğür Sivas İl Yönetimi, Karı Kolları Yönetimi, Eşkâl İlçe Yönetimi, İlçe Asıl Basamak Karı Kolları, Bilgisizlik Kolları başkanları, YANLIŞSIZ Öğür İlçe Belediye başkanları katıldı.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın cemi Sivas’a bildirme kalbi selamlarını ve sevgilerini ilettiğini tamlayan Oktay, Erdoğan’ın liderliğinde bu yola çıkarken, Türk milletinin derdiyle dertlenmeyi, sorunlarına, sıkıntılarına, beklentilerine çözüm bulmayı misyon edindiklerini söyledi.

Oktay, 20 yılın her bir saatini, beher dakikasını, beher anını millete bakım aşkıyla geçirdiklerinin altını çizerek, “İl toprak, site site tıpkı taraftan eksikleri gideriyor, ayrıksı taraftan da önümüzdeki çeyrek altın asra, işaret vuracak projeleri devreye alıyoruz. Kova Veysel’in ifadeleriyle, mufassal detaylı ayrımsız yoldayız, gidiyoruz devir geceleyin.” diyerek konuştu.

Sivas’ta yapılan ve bitmeme eden yatırımlar karşı vukuf alıp istişarelerde bulunduklarını nâkil Oktay, Sivas amacıyla çalışmanın tarihin emanetine ve kadim değerlere topluluk çıkmak emreylemek olduğunu ve buna inandıklarını tabir etti.

Oktay, hem merkezi hile hem bile belediyelerde Sivas’a sunu yakışan kamu hizmetini sunmanın mücadelesini verdiklerine bel ederek, şöyle bitmeme etti:

“Ulaştırmadan sanayiye, tarımdan sağlığa seçme alanda birçok yatırımlar devam ediyor. Bunu arz mebzul SELIM davayı Sivas’ta omuzlayan siz kızıl kardeşlerim agâh. Sivas’ta, Türkiye Iri Budun Meclisi DOĞRU Öğür Kadro Başkanımız Sayın İsmet Yılmaz yine milletvekillerimiz Habib Soluk ve Semiha Dikici ile Uray Başkanımız Hilmi Bilimci üzere millete hizmette ayraç reşit isimler, on paralık durmadan çalışıyor. Geçtiğimiz 20 yılda Sivas’a 1,7 milyar teklik eğitim, 1,4 bilyon teklik afiyet, 39 milyar liralık ulaştırma ve altyapı yatırımı, 2,55 bilyon teklik ekincilik desteği, 4,9 milyar lira enerji yatırımı ve 2,2 milyar liralık dolgun konut ve toplumsal teçhizat yatırımı kabilinden seçme alanda projelerle mecmu 61,5 milyar liralık envestisman yaptık. Hep söylediğimiz üzere aşgınan etkin yorulur mu? Sevdası millet olan bezginlik nedir agâh mi? Vatan amacıyla çarpan yürekler, vesile kabul paha mi? Bakım ateşiyle yananlara durmak, duralamak reva mı? Yakışmaz. Biz bile Cumhurbaşkanımız liderliğinde ayrımsız dakika sürekli 81 ilimiz için milletimiz için çalışıyoruz. SELIM Parti’nin birer neferi olarak gururla anlatacağınız muvaffakiyet hikayelerimiz var. Milletimizin onurunun çiğnenmesine asla tolerans göstermedik. Tek antlaşma milletimizin yüzünü yere eğdirmedik. Millî ve arsıulusal herhangi bir zeminde ülkemizin başını sarp tuttuk. İç politikada ve dış politikada ezberleri bozduk, milli adımlar attık. İşte elan bugün Sayın Cumhurbaşkanımızı Şanghay 5’lisi Zirvesi’ne uğurladık, oradan BM Umumi Oturmuş için New York’a geçecekler. Vahim tıpkısı diplomatlık turu. Hem doğu hem batı ile 360 kademe reis diplomasisi yürütebilen, sorunları göz hizasında çözebilen başka aynı lider var mı? Eksantrik neler yaptık; vesayeti namevcut ettik, demokrasimizi güçlendirdik.”

e-Azamet hizmetleri ilkin doğmak üzere, kamusal hizmetlerin kalitesini sürekli artırdıklarını ve en kaliteli kamu hizmetini millete en aceleci şekilde sunmakla kalmayıp vatandaşların, tamam illerin bu hizmetlerden eşit şekilde yararlanmasını sağladıklarını belirten Oktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde defans, ihracat, enerji ve turizm kabil dayanabilen çok alanda Cumhuriyet tarihinin rekorlarını kırdıklarını anlatım etti.

Oktay, “Onlar abes gündemlerle uğraşadursun biz 250 bin konutluk, ‘Cumhuriyet Altını Tarihinin Yer Şişman Toplumsal Göz Projesi’ni başlatmış durumdayız. İlk adım konutlarını maksimum 2 yıl süresince bitirip adalet sahiplerine doğrulama etmeyi hedeflediğimiz toplumsal hane projesinde Sivas’a 2 bin 56 basamak inşa edilecektir. Aynalı olsun.” dedi.

“Mugayeret her işi çıkmaza sürüklemenin kavgasını veriyor”

Ekonomi özellikle tevessül etmek üzere, aksaklıkları fora etmek üzere uğraşırken muhalefetin herhangi bir işi çıkmaza sürüklemenin, sürüncemede bırakmanın kavgasını verdiğini anlatan Oktay, muhalefetin PKK ile FETÖ’nün ense bahçesinde kurdukları masada topluma kargaşa servis ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Hiçbirinin Türkiye’nin büyümesi ve güçlenmesi diye benzeri derdi yok. İplerini tutan abilerini hoşnut etmenin derdindeler. Türkiye Feza Ajansı kurarız, ‘şimdi uzayın zamanı mı’ derler. Karadeniz’bile doğal gaz buluruz, inanmazlar. Cenk içinde benzeri tahıl koridoru açıp kamu dünyanın besin sorununu çözeriz, görmezden gelirler. Terörü kaynağında kuruturuz, tutup YPG’yi savunurlar. İsveç’le Finlandiya’yı masaya oturtup PKK/YPG ve FETÖ’ye alın savaşım anlaşması imzalatırız, ‘elinize ne geçti’ diye sorarlar. Elan Sakarya Muharebesi’nin nerede gerçekleştiğini bilmeyen tıpkı muhalefet liderinden bahsediyoruz. Yine bu cahiliyet cenahının belediye başkanı, tarihten bilgisiz şekilde Yunanistan’ı ağzına alamadan ecdadımıza saldırıyor. Hani siz Mustafa Kemal’in askerleriydiniz? Cumhuriyetin kurucu ideolojisini oyun ediyordunuz hani? Milli mücadele ruhunu yaşatan da baziçe eden üstelik biziz. Anca mi Sivas? 100 sene ilk burada toplanan o gözü yağız ruh, o istiklale revan yürekler bizlerde çarpmıyor mu?”

Oktay, 100 yıl evvel Sivas’ta Türk milletinin “milli sınırlar içre yurt bölünmez ayrımsız bütündür, parçalanamaz” diye haykırdığını ve yedi düvele saha okuduğunu hatırlatarak, “100 yıl geçmiş Sivas’ta ne dediysek 100 sene sonra zaman tıpkı yerde tıpkı öğün elan tekrar ediyoruz. Bayrağımıza, bağımsızlığımıza, vatanımıza uzanan elleri kırarız. Bu duruşumuz bölgemizin istikrarı ve dostlarımız için üstelik geçerlidir.” şeklinde konuştu.

“Ermenistan tahriklerine ve kışkırtmalarına aynı an geçmiş son vermelidir”

Azerbaycan askerlerinin sınırda Ermeni terörüne maruz kala Ankara’üstelik, Sivas’ta rahat uyunamayacağına meni fail Oktay, Karabağ zaferinden sonraları sınırların netleştirilmesi üzerine Azerbaycan’ın yanı sıra olduklarını tıpkısı öğün daha yineledi.

“Ermenistan tahriklere ve kışkırtmalara ayrımsız an evvel sonuç vermelidir.” diyen Oktay, bu konuda Türkiye’nin değme ant Azerbaycan’ın yanı sıra saha aldığını ve Azerbaycan amacıyla ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu vurguladı.

“Türkiye Ege’de tepkisini gösterdiğinde zaten Yunan’ın gündüzü geceleyin olacak”

Yunanistan’ın, temas aktarılma Türkiye’nin albeni sahasını, semavi yurt sathını suistimal etmeye çalıştığına dikkati calip Oktay, Yunanistan’ın uluslararası anlaşmalara göre diğer askeri statüdeki adaları silahlandırdığını ve Ege’bile ferasetsiz sevk yaparak, gelişigüzel devir haddinden fazla sayıda bebeğin aileleriyle birlikte ölümüne amil olduğunu söyledi.

Oktay, bu şekilde pervasızca hareket fail bire bir Yunanistan’a “aklını başına al, İzmir’i nisyan” denilince Türkiye’nin, tansiyonu yükselten yan yerine gösterilmek istendiğini belirterek şöyle konuştu:

“Sayın Cumhurbaşkanımız çıplak ve net şekilde uyardı; ‘Adaları silahlandırmayı bırak yoksa bire bir gece akılsız ….’ dedi. Bakıyoruz Miçotakis üstelik ‘şeb yetişme güneş gel’ diyormuş. Bilmiyor mu acaba Türkiye Ege’birlikte tepkisini gösterdiğinde filhakika Yunan’ın gündüzü tün olacak. Türkiye uluslararası anlaşmalara binaen gereğini yaparsa Yunanın güvendiği adalara kar yağacak. Onları bu maceralara sürükleyenler, arkadaş görünenler bittabi takkadak ortadan kaybolur o ant. Bu yüzden ‘İzmir’i nisyan’ diyoruz, ‘Kıbrıs’ı nisyan’ diyoruz. ‘Ecdadımızın heybeti marufı cihandır, hilkat değişir zehap. Bu dem tekrar o kandır.’ Okyanus ötesinden sufle verenlerin hazar getirdiği yerleri görüyoruz. Irak’ın halini, Suriye’yi, Ukrayna’yı görüyoruz. Türkiye, 20 yıldır barış, denge ve düzenlilik için çalıştıkça, birileri da çatışma ve cidal için çaba gösterdi. Bizden değerlerimizi ayaklar altına alarak teslimiyet yolunu seçmemizi istek ettiler. Ama bu kavim, tavrını karşısındakinin cüssesine göre belirlemeyecek kadar korkusuz bire bir millettir.”

Türkiye’nin hakkını hukukunu çıkar hesaplarına kurban etmeyecek kadar dinamik ayrımsız devlet olduğunu vurgulayan Oktay, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde yedi düvele alın metin durduklarını ve zaman dahi azimli duruşlarının sürdüğünü rapor etti.

Oktay, bu iradenin bitmeme etmesi, kazanımların kesintiye uğramaması için Sivas teşkilatının haddinden fazla kilolu çalışması gerektiğini dile getirerek, “Kadın kollarıyla, deneyimsizlik kollarıyla, anne kademesiyle benzeri an durmadan her bir Sivaslıya ulaşması geçişsiz. Sıfatımız ne olursa olsun hepimiz öncelikle bu davanın aynı neferiyiz. Eskisiyle yenisiyle birlik kuruluş olarak bir ve beraberiz.” şeklinde konuştu.

Başarılarını önce Allah’ın inayetine, bilahare Türkiye’yi ilerleme davasına olan bağlılıklarına ve bu yolda yaptıkları özveri ve dayanışmaya verecekli olduklarını dile getiren Oktay, bunları unutmadan Cumhuriyetin 100. yılında Sivas’a yıpranmamış zaferler ithaf etmek üzere hep bu arada faaliyet çağrısında bulundu.

Oktay, “Sizler, Abdulvahabi Gazi’den Ahmet Turhan Gazi’ye, Kadı Burhaneddin’den Hükümdar Keykavus’a, Şems-i Sivasi’den Akşemseddin’e, Iyice Padişah’dan Aşıramento Veysel’e, büyüklüğünde bu toprakların yekpare hazinelerinin torunlarısınız. Türkiye’nin önceki yerel uçaklarını üreten, ülkemizi demir yolu ağıyla donatan Nuri Demirağ’sınız. Türk politika tarihinin mümtaz ismi, uğraş ve dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu’sunuz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gecesini gündüzüne katarak, ülkesi için ne büyüklüğünde ağır çalıştığına yakından tanık olduklarını belirten Oktay, “Bidar bire bir liderimiz varken biz durabilir miyiz? Nakız böyleyken yiğidolar yerinde sayabilir mi? Asla. Ilişki ve kardeşlik zarfında sunduğunuz temas katma değere bindi vereceğimizin, yanınızda olacağımızın sözünü ben buradan tıpkısı kere henüz sizlere veriyorum. Bu duygularla hepinize kat arkadaşlığınız üzere şehrimiz ve AK davaya verdiğiniz emekler için teşekkür ediyorum. Kuruluşundan bugüne büyüklüğünde YANLIŞSIZ Fırka Sivas teşkilatımızda işlev üstlenmiş tam kardeşlerime yer kalbi şükranlarımı sunuyorum. Coşkunuz ve misafirperverliğiniz amacıyla ayrıca teşekkürname ediyorum.” dedi.Share: