Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bindi mitinginde MHP lideri Bahçeli’den HDP’ye kaba sözler

YANLIŞSIZ Öğür heyetinin kanunuesasi değişikliği için Meclis’te HDP heyeti ile görüşmesinin yankıları sürüyor. Konuyla ait ne diyeceği nikbet konusu olan MHP Genel Başkanı Ihtişam Bahçeli, salı günkü parti grubunda yaptığı konuşmada “SELIM Parti heyetinin Anayasa değişikliğini görüşmek için Meclis’te grubu kâin siyasi partileri ülfet etmesi sonuç basamak saf ve makul aynı adımdır. Görüşüldüğüne değil, çözümün kuşkusuz olduğuna bakıyoruz” ifadelerine düz vermişti.

HDP’Yİ TOPA TUTTU

Bahçeli, bugün üstelik partisinin Elazığ’de düzenlediği “2023’e Doğru: Aday Mahsus, Karar Kesin” mitinginde ilgi çekici ifadeler kullandı. Konuşmasında HDP’ye müteveccih kaba söylemlerde kâin Bahçeli, “Mezellet partileri, patırtı ve tenakuz halindedir. Bölen terörün siyaset ayağı HDP ise alayını markaja almıştır. Bir DOĞRU Tümen heyetinin esas değişikliği konusuyla ilgili Meclis’te grubu mevcut partileri görüşme etmesi ve bunu birlikte bizim natürel karşılamamız, anlaşıldığı kadarıyla münafıkları huzursuz etmiştir. Bizim gözümüzde PKK neyse HDP odur. Bu kesindir. HDP neyse CHP aynısıdır. Bu da belgelidir” dedi.

Bahçeli’nin konuşmasından satırbaşları şöyle;

2023 yılı, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümüdür. 2023 yılı, şef mevki Türkiye’nin önsözüdür, civar yüzüdür. 2023 yılı, 13’üncü Cumhur Reisi’yla gelişigüzel 28’inci Gün Milletvekili Genel Seçimlerinin yapılacağı demokratlık ve sandık yılıdır. 2023 yılına amade mısınız? 2023 yılında sandığa gidecek misiniz? Bu girişken iradeniz, bu ödünsüz ifadeniz, Türkiye üzerinde adisyon yapanların uykularını kaçırıyor, dengelerini sarsıyor. Izdırap niyetli tek kimesne boş hayale kapılmasın, anlamsız ikbal etmesin. Zira Halk İttifakı, alayına şakkadak ciğer germeye ve bulaşık oyunlarını birer birer bozmaya muktedirdir. Imdi 2023 seçimlerine beş altı aynı müddet kalmıştır. Yıldız hatıra yaklaşmaktadır. Demokratik kıyamet ufukta görülmektedir. Bizim adayımız belli, kararımız nettir. Cumhur Reisi adayımız, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. Hedefimiz, Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın peyda meydanlık farkla yeniden Reisicumhur seçilmesi, TBMM’da milletvekili sayısı ve panel destek itibariyle çokça kıvrak ayrımsız MHP grubunun ve Halk İttifakı’nın ortaya çıkmasıdır. Türk milletine eskimemiş tıpkısı esas vermek üzere Halk İttifakı kendisine, Meclis’te kalifiye çoğunluğa ulaşmamız lazımdır. Amacımız budur, arzumuz budur, arayışımız buna yöneliktir.

“TERÖRLE MÜCADELEYE KARŞI ÇIKAN KILIÇDAROĞLU’DUR”

Türkiye’yi ecnebi ülkelerde şikayet yazar adeta düşman sevindiren yüzsüzlerle eş aynı geleceğimiz yoktur. Türkiye’nin kuyusunu kazanlara tahammülümüz çoktan bitmiştir. CHP Umumi Başkanı, selin süresince sürüklenen tıpkısı kütüğe dönüşmüştür. Eylemleriyle beslediği, fıtratıyla bilediği siyasal nefretini Türkiye’ye cebin cebe gibi kullanmaya başlamıştır. PKK’ya dal kanat gerip kayırıcı sâdır, Kılıçdaroğlu’dur. FETÖ’yü ibra sözü veren, Kılıçdaroğlu’dur. Terörle mücadeleye alın çıkan, Kılıçdaroğlu’dur. Dalavere üzerine domates dolması söyleyen, Kılıçdaroğlu’dur. Bu Kılıçdaroğlu yönetimindeki CHP, uçurumun kenarındadır. Tıpkı zamanda Türkiye’nin erinç ve güvenliğini de tehdit etmektedir. Londra’ya giderken ‘Temiz mülk bulacağım’ dedi. Bu şaibeli yolculuğa çıkmadan önce, Türkiye’yi maden ticareti yapmakla suçladı. Askerimize ve polisimize arz hayasız iftiraları uygun gördü. Akan açığın eroin paralarıyla kapatıldığını vicdanı sızlamadan boğumlanma etti. Ülkemizin gri listede olduğunu edepsizcesine tez etti. Asıl bu listede mevcut Birleşik Krallık’tan haberi olmadığını de cahilane söyledi.

“CHP, KURULUŞ ÇİZGİSİNDEN BÜTÜNÜYLE UZAKLAŞMIŞTIR”

Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin Türkiye alerjisi, onarım ve otama edilemeyecek boyutlardadır. Bu muhalefet anlayışı olduktan sonra düşmana lüzumlu bile yoktur. Dünyanın hangi medeni ve ümranlı ülkesinde kendi devletini suçlayan, kendi milletine sırtını dönen aynı aykırılık vardır? Dünyanın neresinde Kılıçdaroğlu gibi aynı ihtilaf partisi başkanı bulunmaktadır? Türkiye karşıtları, Kılıçdaroğlu’nu kafese sokmuş, ele geçirmiş, lento altına almıştır. Atatürk’ün kurduğu öğür, budala ve karışma edilmiştir. CHP, bünye çizgisinden külliyen uzaklaşmıştır. Kılıçdaroğlu, CHP’yi tanınmaz kuzuluk getirmiştir. Terörist Demirtaş’a hürriyet isteyen, CHP yönetimidir. Sorosçu Osman Kavala’ya avukatlık özne, CHP yönetimidir. HDP’ye vekillik vaadinde bulunan, CHP yönetimidir. Türkiye düşmanlarıyla düşüp koruyucu, CHP yönetimidir. Milli haklarımıza, irade hukukumuza dört bir koldan saldıran bile bugünkü CHP yönetimidir.

“ONLAR ABD’YE GİDER, BİZ ELAZIĞ’IN HUZURUNDAYIZ”

Milli kaime buradadır. Değişmeyen de milletin, alay üstelik milletin, hâkimiyet da milletindir. Milletin önünde ve üstünde hiçbir benzeri ağır sıklet yoktur. Kılıçdaroğlu ve zilletin diğer ortaklarının aut güçlerden icazet beklentileri rezalettir, türkçesi teslimiyetçiliktir. Tığ, binlerce kilometre uzaklıktaki bire bir benzinlikte Türkiye’nin siyasal ve dümen geleceği hakkında bunaltıcı kurguların yapıldığı hamburgerli masalara oturmadık, Tanrı koruma, oturmayı aklımızdan dahi geçirmedik. Onlar ABD’ye masraf, biz Elazığ’ın huzurundayız. Onlar Mürekkep Krallık’ta sokağa düşer, biz Adıyaman’ın kalbindeyiz. Onlar zalimlerden imdat ilaç, tığ Diyarbakır’ın yüreğindeyiz. Onlar başlık bap gezer, biz Malatya’nın gözündeyiz. Onlar muhannete minnettarlık bedel, tığ Tunceli’nin gönlündeyiz.

“KİMİ NAMZET GÖSTERECEKLERİ BELLİ DEĞİLDİR”

Bunların ciddiye alınacak, itibar edilecek hiçbir projesi, tek vizyon hazırlığı yoktur. Temelleri batıl, kolonları yıkık, çatısı gayrimuayyen Güçlendirilmiş Milletvekili Tümce lakırdısı dışında söyledikleri bir apayrı madde yoktur. Kaldı ki Türkiye’ye inançları yoktur. Türk milletine ilgililik ve muhabbetleri buharlaşmıştır. Henüz bazı reisicumhur adayı gösterecekleri bile koyu aynı huzursuzluk ve ağız dalaşı konusudur. Altılı Ganyan Masa; istikrarsızdır, iradesizdir, ilkesizdir. Aut güçlerle yanında gelerek Türkiye’nin aleyhine sinsi tıpkı tertibin zarfında oldukları ayan bildirme ortadadır. 2023 seçimlerine kestirmece 7 ay kalmasına karşın tıpkısı cumhurbaşkanı adayı birlikte çıkaramadılar. Kimi aday gösterecekleri anlaşılan değildir.

Share: