Cumhurbaşkanlığı Çiftteker Turu’nda 1915 Çanakkale Köprüsü tanıtılacak

Antalya’nın Manavgat ilçesinde planlı 9. UCI Manavgat Dokunaklı Bisikleti Maratonu’na katılan TBF Başkanı Tehlikesiz Müftüoğlu, Türkiye’da bisiklet sporunun gelişmesi için Bilgisizlik ve Spor Bakanlığı ile gelişigüzel sonsuz çalıştıklarını söyledi.

“Bu seneki mottomuz natür ve sıra”

Başbuğ Müftüoğlu, 10-17 April tarihleri beyninde 57’nci Cumhurbaşkanlığı Velespit Turu’nun düzenleneceğini hatırlatarak, “Önümüzdeki hafta Cumhurbaşkanlığı Çiftteker Turu var, 57’ncisi yapılacak. Veli ve Çanakkale’den geçecek. Bu seneki mottomuz ‘Doğa ve Tarih’. Orman Umumi Müdürlüğü ile Bodrum’dahi aynı hatırat ormanı yaparak başlayacağız” dedi.

“1915 Çanakkale Köprüsü’nü dünyaya tanıtacağız”

TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Sonrasında dahi gelişen Türkiye’mizin iri projesi olan 1915 Çanakkale Köprüsü’nden geçerek bu köprüyü bile bütün dünyaya tanıtmış olacağız. Güzeşte hafta Çanakkale Valimizle beraber köprüyü bisikletle geçtik. Bisikletle geçince bu ülkede tüvana herkesin Cumhurbaşkanımız Sayın recep Tayyip Erdoğan’a aynı teşekkürname etmesi gerekiyor hakeza benzeri projeyi ülkemize kazandırdığı amacıyla. Onu gidip hissederek aylamak gerekiyor.”

 

1915 Çanakkale Köprüsü’nde ücretli geçişler başladı

 

Çanakkale Köprüsü Türkiye’nin ihracatına atiklik katacak

 

Share: