Dallar, mahallelerine getirilen baziçe alanlarında eğleniyor

Sakarya’nın Serdivan ilçesinde mahalleleri gezen oyun tırı, çocukların ağır ezgi espas geçirmesine imkan sağlıyor.

Serdivan Belediyesince hayata geçirilen “Müptedi Aktif Baziçe Tırı” projesiyle lunapark yahut ahzüita merkezlerindeki baziçe alanları çocukların ayağına getiriliyor.

Mahalleleri gezen tırda ve yakınına kurulan alanlarda ebeveynleri gözetiminde eğlenen dallar, basketbol atma, buz hokeyi, çekiçle çarpma ve şişme oyun alanlarında eğleniyor.

Anne Büşra Ok, AA muhabirine, uygulamadan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Çocuklardan Ahmet Kacur, basketbol ve köstebek çarpma oynadığını belirterek, tırın seçkin devir mahallelerine gelmesini istedi.

Hafsa Özbek, masa tenisinde çok eğlendiğini aktararak, “Basketbol, trambolin, masa topu var. Aşağılık dallar üzere üstelik oyunlar var. Gerçekten gönlümüzce eğlendik.” diye niteleyerek konuştu.

Anne Tuğba Özbek, Kovid-19 salgını sonrası bu tür etkinliklerin yararlı olduğunu vurgulayarak, “Kızım çok eğlendi. Belediyeye haddinden fazla teşekkür ederim. Antrparantez ücretsiz olması de bizleri sevindirdi.” ifadesini kullandı.

Dede Nihat Akar, çocukların etkinlikten yararlanmasının domuzuna olduğuna değinerek, “Ego bile torunumu okuldan aldım ve burada eğlendirdim. Bu hizmeti yapanlara teşekkürname ediyorum.” dedi.

Share: