Depremzedeler Kapadokya’daki otellere yerleşiyor

Depremzedeler Kapadokya’daki otellere yerleşiyor

NEVŞEHİR – Yüzyılın felaketini hayatiyetli Türkiye yaralarını temizlemek amacıyla bağlantı oldu. Soğuk albeni nedeniyle depremde evleri yıkılan evet üstelik sakil hasar gören depremzedelere, Kapadokya bölgesindeki bir nice otel kapılarını açtı.

Turizm Bakanlığı verilerine göre, Türkiye genelinde şimdiye kadar 50 binin üstünde depremzede otellere yerleşti.

Kapadokya bölgesindeki otellere yerleşen depremzedelere konaklamaların yanında üç el sıcak kemirmek, afiyet hizmeti, alelhusus dallar üzere ruh bilimsel müşavirlik hizmetleri veriliyor.

Yüzyılın depremine Elbistan’birlikte yakalanan Mehmet Ayva, eşi ve çocukları ile alay malay Kapadokya Dinler Otele yerleşen depremzedelerden vakit kaybetmeden ayrımsız tanesi. Mehmet Ayva İhlas Marifet Ajansına yaptığı açıklamada, “Depremin form üssü olan Elbistan’dan geldik. Nevşehir’e evvel geldiğimiz günden itibaren haddinden fazla iyice bire bir şekilde karşılandık. Şu dakika kaldığımız otelde parçalanmamış deprem zedeleri çok güzelce bir şekilde ağırlıyorlar. İçeride turistler ve ayrıntılar olmasına karşın bize aguş açtılar. Devletimiz da bize kucak açtı. Fakat bu sürecin az buçuk henüz uzatılmasını rica ediyoruz. Ülkemizde beniz yılın afetini yaşadık. Bunun sonuçlarının dahi ne antlaşma biteceğini bilmiyoruz. Çocuklarımı ikinci zaman bu bölgeye gönderdim. Eşim esenlik personeli olduğu için mecburen o bölgede 5-6 ahit daha görev yaptık. Lüzumlu Nevşehir’bile gerekse Ürgüp’te deprem zede olduğumuz öğrenen tümce aguş açtı” şeklinde konuştu.

Dinler Otel Genel Müdürü Uğurhan Belirli, “Yaşadığımız afetten ekolojik ortam öncelikle önceki olsun diyoruz. Afetin ilk gününden sonra kesim otelcileri deprem zedelere dayanaklık etmek amacıyla kapılarımızı açtık. AFAD ile koordineli bire bir şekilde çalışmalarımıza başlayarak misafirlerimizi ağırlamaya başladık. Dinler Otel kendisine 100-150 birey civarında misafir ağırlıyoruz. Bu misafirlerimize üç posta aşındırmak ikramının yanında giysi ve kişisel bakım ihtiyaçları girmek için, çamaşır yıkama hizmeti, devletimizin gönderdiği personeller sebebiyle esenlik ve ruh bilimsel bindi hizmetleri veriyoruz. Bu bölgede daha etraflı kalacak misafirlerimizi de AFAD koordinasyonunda KYK yurtlarını yönlendirmeye başladık” şeklinde konuştu.

Share: