Dinç Sportmen Sümer Balkan Şampiyonası’nda 2. oldu

Nevşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü sporcusu Mustafa Sacit Sümer, Yunanistan’üstelik planlı Spor Tırmanış Boulder Balkan Şampiyonası’nda 2. oldu.

Spor Tırmanış Çoluk Çocuk Boulder Balkan Şampiyonası, 29-30 Ekim 2022 tarihlerinde Yunanistan’ın başkenti Atina’bile gerçekleştirildi. Şampiyonaya; Türkiye’nin yanı sıra Yunanistan, Romanya, Şimal Makedonya ve Bulgaristan’dan mecmu 110 sporcu katıldı. Küçükler-Gençler kategorilerinde yapılan şampiyonada Türk Milli Takımı, Küçükler A, B, C ve D kategorilerinde 12 sporcu ile katıldığı şampiyonada 2 birincilik, 3 ikincilik ve 1 üçüncülük madalyası alarak hep 6 madalya ile Balkan 2’ncisi oldu. Ay Örtüsüz merkez Türk Milli Takımı kadrosunda düz kayran Nevşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Mustafa Sacit Sümer ise, Aşağı-B kategorisinde 2. namına sim madalya kazandı.

Nevşehir Şehremini Dr. Mehmet Savran birlikte, Nevşehir Belediyesi Cahillik ve Spor Hizmetleri Müdürlüğü bünyesindeki Toyluk ve Spor Kulübü çatısı altında spor hayatını sürdüren ve ülkemizi Yunanistan’de başarıyla temaşa eden Mustafa Sacit Sümer, kulüp antrenörleri ve ailesini tebrik kartı etti. – NEVŞEHİR

Share: