Diyarbakır annesi, terörün pençesinden kurtardığı evladına şiar yaptı

Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer’in HDP diyar binası uğrunda yaptığı habitat eylemi yardımıyla güvenlik güçlerine tasdik olan oğlu Mustafa Biçer, törenle nişanlandı.

HDP yer binası önünde 3 Eylül 2019’birlikte habitat eylemi başlatan 3 anneden biri olan Biçer, eşi Rauf Biçer ile aylar süren mücadeleleri sonucu asayiş güçlerine doğrulama olduktan sonradan 29 Temmuz 2021’de kavuştuğu oğlu üzere tıpkı düğün salonunda alamet yaptı.

Törende, askerlik görevini bütünleyen Mustafa Biçer, Şevin Gençer ile nişanlandı.

Anne Biçer, AA muhabirine, 3 sene evvel HDP İl Başkanlığı binası uğrunda habitat eylemine başladığında evladını “HDP ve PKK’dan söke söke alacağını” ifade ettiğini anımsattı.

“Rabbime şükürler olsun evladımı söke söke aldım. Rabbim bana oğlumun askerliğini görmeyi felek ettiği kabil zaman da mürüvvetini görmeyi talih etti. Çocuğumu evlendiriyorum.” diyen Biçer, başka ayrıntılar için üstelik mücadelelerinin süreceğini söyledi.

Biçer, şöyle konuştu:

“Rabbim devletimizden razı olsun. Bu utku Türkiye Cumhuriyeti’nin zaferiydi, bilcümle alay malay kazandık. Dağdaki tamam çocuklara çağrımdır, çocuklarım, evlatlarım eş aynı on paralık için ölmeyin, mürüvvetinizi görelim. Vatanınıza, bayrağınıza merbut olun. Devletim çok güçlüydü arkamda durdu, bana destek verdi. Evladımı dağdan indirmem üzere bana verdiği güçle ego de feryadımı evladıma duyurarak çocuğumu dağdan indirmeyi başardım. Rabbim eksiksiz temel ve babalara bu zaferi nasip etsin.”

Ata Rauf Biçer de evlatlarına ittihat etmek için savaş verdiklerini ve bunu başardıklarını belirtti.

Bütün esas ve babaların evlatlarına erbap çıkmasını ve evlatlarını dağdan sıyırmak için mücadele etmesi gerektiğini dile getiren Biçer, “İnşallah Diyarbakır anneleri ve babaları zafere ulaşacak. Şişman tıpkısı mutluluk yaşıyoruz. Evladımı aldım, şu anda mürüvvetini görüyorum, düğününü yapıyorum. İnşallah bütün evlatlarımızı dağdan indirip düğünlerini yapıp bu sevinçleri yaşayacağız.” ifadelerini kullandı.

“İyi kim bugünleri gördük”

Merasime katılan Diyarbakır annelerinden Mevlüde Üçdağ da oğlu Mustafa’yı evlendiren Biçer’i bu mutlu gününde boydak tezyit etmek istemediklerini dile getirdi.

HDP İl Başkanlığı binası önünde oturan aileler yerine gani ve ızdırap günde bilcümle bu arada olacaklarını ifade ettiklerini aktaran Üçdağ, “Mustafa dahi bizim bir oğlumuz, ferah ki döndü, dolgunca kim bugünleri gördük. Haddinden Fazla mutluyuz. Oğlum beni duyuyorsan gel, senin bile düğününü yapalım. Senin dahi mürüvvetini bağışlamak istiyorum. Senin evini yapmak, sana güveyilik giydirmek istiyorum.” dedi.

Törene, SELIM Tümen Diyarbakır Saylav Oya Eronat ve HDP İl Başkanlığı binası uğrunda çocuk nöbeti markajcı gâh aileler bile katıldı.

Share: