Diyarbakırlı ana Biçer, terörün pençesinden kurtardığı evladını evvel askere gönderdi demin evlendiriyor

Diyarbakırlı ana Biçer, terörün pençesinden kurtardığı evladını önceki askere gönderdi şimdi evlendiriyor

DİYARBAKIR – Çocuklarının PKK terör örgütü mensuplarınca dağa kaçırıldığını sav fail Diyarbakır annelerinden Ayşegül Biçer oğlu Mustafa Biçer’i terörün pençesinden kurtardıktan sonradan önce askere gönderdi demin evliliğin önceki adımını attırarak alamet töreni düzenledi.

3 Ilkgüz 2019 yılında PKK mensuplarınca çocuklarının dağa kaçırıldığını gelecek sürerek Diyarbakır HDP el başkanlığı önünde yurt eylemi başlatan ailelerin evlat nöbeti tutan ailelerden Ayşegül Biçer, terörün elinden kurtarılan oğlu Mustafa Biçer acun evine giriyor. Dağdan indikten sonra ailesine teslim edilen Biçer geçmiş askere gitti, arkası sıra dünya evinin ilk adımı olan belgi töreni düzenledi. Diyarbakır’da ayrımsız düğün salonunda gerçekleşen törene AK Öğür Mebus Oya Eronat, çağa nöbetindeki aileler tevessül etmek amacıyla birçok çağrılı katıldı.

“Rabbim tüm anne ve babalara bu zaferi yaşatsın”

Tasdik olan evladının eziyet görmediğini ve tutuklanmadığını kaydeden Ayşegül Biçer, bu zaferi farklı ailelerinde yaşaması amacıyla dua etti. Biçer, “3 Eylül 2019’da HDP il binası önünde oturduğumda evladımı PKK ve HDP’den söke söke alacağımı söylemiştim. Rabbime şükürler olsun bu zaferi yaşattı, bugün de oğlumu evlendirme yoluna girdik. Oğlumu evlendiriyorum haddinden fazla mutluyum, Rabbim cemi temel ve babalara bu zaferi yaşatsın, evlatlarının mürüvetlerini görmeyi baht etsin, ama bundan emniyetli olsunlar Diyarbakır anneleri Kandil’i yerle ova etti. Değme dağdan inen bire bir çocuk Kandil’e yeni bomba demektir, anneler bu başarıya yaklaştı Allah’ın izniyle sonları yakındır. Tam dağdaki çocuklara sesleniyorum evlatlarım elkızı devletin ve ailenizin sevecen kolaları sizlere celi. Tıpkı tek uğruna ölmeyin kadın sizin bile mürüvetinizi görelim heybet sizi tutuklamıyor ve azap yapmıyor, bu yalanlara kanmayın. Aguş açmış sizleri bekliyoruz, bunu gördükten sonraları 5’er 5’er doğrulama olacaksınız, hepimiz Türkiye Cumhuriyeti zaferine imza atacağız” dedi.

Share: