DOĞRU Fırka Genel Başkanvekili Saika, İzmir’de partililerle yorum toplantısında konuştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Genel Başkanvekili Binali Sebep, iktidarın yolunun milletten geçtiğini, 6’lı masanın dahi şehir meseleleri üzere çözüm üretmediğini söyledi.

Yıldırım, kentteki programları kapsamında Buca Hususi Terbiye Aplikasyon Okulunu musahabe ederek öğrencilerle tıpkısı araya geldi.

Öğrencilerle dostane eden Sebep, yapılan çalışmaları inceledi.

Daha sonraları yine tıpkı ilçedeki Ötüken Ortaokulunun açılışını gerçekleştiren Saika, burada yaptığı konuşmada, eğitime yatırımın önemine dikkati çekti.

Saika, 20 yıl geçmiş göreve başladıklarında bütçede çizgilik başına eğitimi koyduklarını belirterek, ” İzmir’dahi 41 asıl yetişek yani anaokulu ve ilkokul, 12 ortaokul gelmek amacıyla şu ana kadar 53 okulumuzun inşaatı bitti. Yani bu öğretim yılında İzmir’e 1122 yıpranmamış derslik kazandırılmış olduk. Tekrar 43 anaokulu ve beş, 14 ortaokul oluşmak üzere tekmil 57 okulumuzun inşaatı de sürüyor.” dedi.

“İktidarın yolu 6 pozitif 1 değil, 50 pozitif 1’den mazbut”

Sebep daha sonraları Torbalı, Selçuk, Şen, Beydağ, Tire, Ödemiş ve Kiraz kaza teşkilatının katılımıyla Ödemiş ilçesindeki ayrımsız düğün salonunda gerçekleştirilen “Dünden Bugüne Nöbet Arkadaşlarımızla İstişare ve Değerlendirme Toprak Toplantısı”na katıldı.

Binali Sebep, toplantıdaki konuşmasında, AK Öğür’nin bir vefa hareketi olduğunu, Türkiye’nin bağrından doğduğunu rapor etti.

Saika, 15 seçime girdiklerini ve herhangi bir seçimi sarih aleniyet önde kapattıklarını vurgulayarak, 20 yıldır Türkiye’nin çığlık gibi sorunlarını dokunaklı kadar hizmetlere dönüştürdüklerini kaydetti.

Yeni bir seçime hazırlandıklarını bildiren Sebep, “2023 çokça majör. Illet mehabetli? DÜRÜST Tümen ülkemizi 100. yıla haiz iktidardır. 100 yılın 5’te birini 20 yılını Türkiye DOĞRU Parti ile geçirdi. Dönüp bir arkamıza bakalım. Ki hangi yapmış, kim neler yapmamış? Yolları böldük hayatları, gönülleri birleştirdik. Türkiye’yi doğudan batıya, kuzeyden güneye birbiriyle buluşturduk. Ayrımsız şeye çokça ama çokça dikkat ettik. Dedik kim ‘Yolları böleriz Türkiye’yi böldürmeyiz. Ay yıldızlı bayrağımıza taraf bakanın canına okuruz.’ dedik. PKK yarıcı yıldırı örgütünün, FETÖ ve bilcümle yıldırı örgütlerinin kökünü kazıdık.” diyerek konuştu.

Sebep, 6’lı masa ile ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Yenilen güreşçi güreşe doymazmış. 15 öğün mindere çıktık 15’inde birlikte yenildiler. 16’ncıda bile elbette beklenti. Ümidi yitirmemek iyi aynı şeydir. Onların üstelik nüfuz olmaları hakkıdır amma buna karar verecek olan 6’lı masa değildir. İktidarın yolu 6 artı 1 değil, 50 pozitif 1’den mergup. 50 artı 1 bile millettir, milletin iktidarıdır. Bu 6 artı 1, bu masa hangi diyor? Bu masada oturanların şehir meseleleri için bir madde söylediklerini duydunuz mu? Bunlar 3 parça konuda anlaşıyorlar. Tıpkı tanesi masanın etrafında aynı sonraki güruh ne devir yapılacak? İkincisi masada hangi yemekler olacak? Üçüncüsü birlikte Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceğiz. Diyorlar kim ‘Recep Tayyip Erdoğan’ı indireceksiniz birlikte veya bildirme azından anca hayal ediyorsunuz da ‘Ondan sonra ne olacak?’ Diyorlar kim ‘Orasını bize söylemediler bize vakit kaybetmeden düşürmek için çalışın dediler, sonrasını bilmiyoruz’. Onlara bunu söyleyene diyorum ki siz çarpış dahi denediniz, FETÖ’yü de gönderdiniz, terörü da başımıza bela ettiniz ama bu millet herhangi bir seferinde size türe ettiği dersi verdi, iktidara, liderine eş çıktı, daha çok da topluluk çıkma.”

“Geçmişini inkar edenlerle bizim üstelik İzmir’in dahi işi olamaz”

Bugünlerde etraftaki bazı komşuların sesinin fazla çıktığını tamlayan Sebep, “Unutmayalım bunların sesi 100 sene önceki bile çıkmıştı. 9 Ilkgüz 1922’yi bunlara hatırlatmak geçişsiz. Türk milletinin nelere değer olduğunu ahzetmek üzere biraz dönüp geriye andırmak lazım. Gerçi geçmişi olmayanlar kabil bu ülkede. Biz geçmişimizle de geleceğimizle de çalım duyuyoruz. Geçmişini inkar edenlerle bizim de İzmir’in birlikte işi olanaksız.” dedi.

Sebep, Cumhur İttifakı kendisine heyecanlarından hiçbir husus kaybetmediklerini, 2023 seçimini dahi kazanacaklarını sözlerine ekledi.

YANLIŞSIZ Tümen İzmir İl Başkanı Kerem Ulvi Sonsuz bile hep düzenleme kendisine aralıksız çalışıp 2023’te da zafere ulaşacaklarını söyledi.

Toplantıya, SELIM Öğür İzmir milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Ceyda Ayrılamaz Çankırı, Cemal Bekle, Mahmut Atilla Kaya ve çokça sayıda partili katıldı.Share: