DOĞRU Fırka Kol Başkanvekili Akbaşoğlu, Çankırı’da konuştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Kol Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “PKK şişman Ermenistan ve Kürdistan geçiş devleti, Nil’den Fırat’a şişman İsrail’in tetikçisi ve maşasıdır. İşte Kılıçdaroğlu da onların sözcülüğünü yapmaktadır.” dedi.

Akbaşoğlu, partisinin Yapraklı İlçe Danışma Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, CHP yönetiminin yaklaşımlarının milli asayiş sorunu namına karşılarına çıktığını söyledi. CHP yönetiminin partiyi Atatürk’ün CHP’si olmaktan çıkardığını, PKK’nın sözcülüğünü üstlenmiş ayrımsız vaziyette kez almaya çalıştıklarını anlatan Akbaşoğlu, şöyle bitmeme etti:

” Mersin’deki yıldırı saldırısını eden teröristin kimliği arasında. Bütün bunlara karşın teröristle ait elan evvel bunlar, ‘Gazetecidir, nahak yere tutuklanmıştır, dünyanın yer nazik hapishanesi Türkiye’dir.’ diye ayrımsız anlatım hazırladı ancak durumlar gösterdi ki o ahit birlikte hep vasıtasıyla biliniyordu kim bu teröristtir, gazeteci değil PKK’nın mensubu. Bununla bu arada gazetecilik kılıfı altında terörle irtibatını, iltisağını ve üyeliğini devam ettirerek milletimizin, devletimizin, vatanımızın aleyhine benzeri elektrik içerisinde. Ceza Kanunu itibarıyla cürüm dokuma fail eylemler içre olduğu amacıyla bile PKK hükümlüsü olarak hapishanede. Bununla bu arada CHP yönetimi bunların terörist değil gazeteci olduğu iddiasıyla Türkiye’üstelik, Türkiye’nin daha çok gazeteci belirtik albeni hapishanesi haline geldiğini vurgulamak kanalıyla devletimizi ve milletimizi dışarıya gammazlayan, iftirayla milletimizi, devletimizi suçlayan şekilperest ve davranış içerisindeydi.”

CHP ile PKK beyninde paslaşma olduğunu öne süren Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“PKK teröristleri diyor ki ‘Bu kendini patlatan gönül o yıldırıcı değil, bambaşka teröristtir. Öldüğü iddia edilen terörist bizim yanımızda, teröristliğe bitmeme ediyor.’ diyor. CHP Umumi Başkanı dahi PKK’nın açıklamasıyla teröristlerin açıklamasıyla tıpkı açıklamayı tekrar ediyor amma bu kişinin gazeteci olmadığı, yıldırıcı olduğu herkes aracılığıyla da tesahup ediliyor, akseptans ediliyor. Şu durumun vahametine bakar mısınız? Türkiye’bile anne aykırılık konumunda olan ve altılı masayı tıpkısı araya getirerek onlara öncülük özne, cumhurbaşkanlığına adaylığını ortaya koymaya çalışan Kılıçdaroğlu, PKK’nın ağzıyla onların sözcüsü üzere konuşuyor. Yazıklar olsun, bu hangi mutsuz tıpkı durumdur. Bu hangi hadsizlik, bu hangi yüzsüzlüktür. Düşünebiliyor musunuz, Türkiye’da milletin ve devletin başı olmaya talip ayrımsız birey Çerağ’in ağzıyla, Çırağ’in sözcülüğünü üstlenmiş vaziyette. Yararsız, ‘HDP’ye nezaret verebiliriz.’ demiyorlar. Sebep böyle yaklaşıyorlar biliyor musunuz? Çünkü Mum’deki terörist başı CHP’ye müteveccih ne diyor? ‘CHP, HDP’ye muhtaçtır’ diyor. Bu nedenle CHP ile Mum arasındaki münasebet, aldatma gülüm ver gülüm halinde bitmeme ediyor. Zımnında bugünkü CHP Atatürk’ün kurduğu CHP olmaktan kullanılmış, Mum’in ağzıyla PKK’nın sözcülüğüne soyunmuş vaziyette.”

PKK’nın siyonist ve emperyalistlerin maşası olduğunu, katiyen bir Kürt hareketi olmadığını vurgulayan Akbaşoğlu, “PKK, iri Ermenistan ve Kürdistan geçiş devleti, Nil’den Fırat’a iri İsrail’in tetikçisi ve maşasıdır. İşte Kılıçdaroğlu üstelik onların sözcülüğünü yapmaktadır. Yazıklar olsun.” dedi.

TBMM’nin kullanılmamış teşri dönemi açılıyor

Akbaşoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın anayasal yerine millete vereceği mesajla ferda TBMM’nin yeni yasama döneminin açılacağını dile getiren Akbaşoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İnşallah önce yerine dezenformasyonla ilgilendiren kanun görüşmeleri, salı haset başlanmış olacak. Ondan sonraları verdiğimiz sözlerimiz var, sözleşmeli personelle ilişik. Pekâlâ bunu yasalaştırarak 500 binin üzerindeki kontratlı personelimize konvansiyon hakkının verilmesiyle ilgilendiren, mali ve içtimai haklarını iyileştirmiş olacağız. Elan önceki taşeronları kadroya geçirmiştik, 1 milyona mail işçi kardeşimizi. Kısaca 90 bin sevimli dışarıda kalmıştı statüleri uyarınca. Demincek onlarla ilişkin de bakanlığımız bünyesinde emek yapılıyor. 90 bin kardeşimizi birlikte inşallah bu manada benzeri iyilikle buluşturacağız.”

Minimal ücretle ilişik çalışmaların açıklık ayı ortasına büyüklüğünde neticelendireceğine işaret eden Akbaşoğlu, şunları kaydetti:

“Minimum ücretli kardeşlerimize çokça dolgunca temas yaparak onların gurur gücünü artıracağız. Ayrımsız şekilde işverenlerimizi de destekleyeceğiz. Onları üstelik mağdur etmeyeceğiz. Kerem namına işçimizin birlikte işverenimizin de yanındayız. Bütün bu arada çiftçimizin, esnafımızın, memurumuzun, emeklimizin, sanayicimizin yanındayız. 1 Ev bakımından işyar ve emeklilerle ilgilendiren hem işçi hem memur emeklileriyle ilgilendiren çok güzelce dokunuşlarda bulunarak bütün sosyete kesimlerinin çekicilik gücünü artırarak, enflasyonu aşağı indirerek elan müreffeh ayrımsız dönemi bilcümle bu arada yaşayacağız.”Share: