DOĞRU Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı Yazıcı, Diyarbakır’da “2023’e Doğru Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DOĞRU Tümen Umumi Başkan Yardımcısı Dirimsel Kalem Erbabı, “Yıldırı örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Doğu ve Güneydoğu’dahi etnik töz vurgusu boşaltmak aracılığıyla hareketinin temelini yapılanma gitmek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda de forslu tıpkısı günahsızlık yaptık.” dedi.

Musannif, yanında AK Fırka’li 17 saylav ve MKYK üyeleriyle DÜRÜST Tümen Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Doğru Site Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında düzenlenen programda konuşan Yazıcı, YANLIŞSIZ Fırka’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde budun olduğunu söyledi.

Program kapsamında kül ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını belirten Müellif, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları itaat etmek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin kocaman ve ciddi aynı konumda bulunduğunu dile getiren Edip, SELIM Tümen siyasetinin kapsayıcı olduğunu anlattı.

Müellif, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare vatan toprağı eş vatanımızdır. Bu yurt toprağında etnik kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı seçme bireyin çıngı kadar nasip ve hakkı vardır. Zımnında vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken yurt yerine eksiksiz kendisine bakıyoruz. Bakım götürürken, amme hizmetinden yararlanırken bu insanlar beyninde banko alt bölüm yapılmasına müsaade etmedik, etmeyiz.”

AK Tümen kendisine millete hizmet etmek, hukukunu müzaheret etmek, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan kısaltmak, hayat standartlarını arttırmak amacıyla çalıştıklarını anlatan Muharrir, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken toplumsal, panel alanda forslu ayrımsız sililik gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, siyaset kurumuna musallat ergin vesayetçi yapıları bir bir ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Elbette kim Türkiye’bile şipşak hızlı hızlı her 10 yılda benzeri tezahür eden bu veya şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en üst darbeyi bile eren milletimizle gelişigüzel Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Temmuz 2016 gecesi akşam başlayan darbeyi sabahleyin olmadan önleyen tıpkısı milletiz. Devlete musallat reşit vesayetçi yapıları temizledik. Içtimai alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Bazen insanların giyim tarzı şu ya bile bu münazaayla ya birlikte konuşma dili itibarıyla dışlandıkları süreçleri bile iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya göre yasa önünde denk olduğunu, temas vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan kıymet şekilde faydalanma hakkına erbap olduğunu kaydeden Musannif, DÜRÜST Fırka namına demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Yazar, şöyle devam etti:

“Terör örgütünün özellikle 40 yıldan bu yana Maşrık ve Güneydoğu’bile etnik kaynak vurgusu açmak kanalıyla hareketinin temelini yapılanma girmek amacıyla kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda dahi çelimli benzeri kovanlık yaptık. Bugün terör örgütü Türkiye’üstelik icrai faaliyette kâin tıpkısı siyasal parti üstünde aynı anlamda vesayetçi tıpkı tartı vurgulamaktadır. Nedeniyle Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin muhtemelen sorunlarının aşılması üstüne takatli tıpkısı engel olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Özellikle Diyarbakır’da cıvıl cıvıl insanlarımız bilcümle gelişigüzel o alanları rasyonel tıpkısı biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini angajman ve bütünlüğümüzü hangi kadar nadir, dirimsel derecede heybetli olduğunu görmek aracılığıyla adımlarımızı atmak hepimiz üzere müfit ve zaruridir.”

Demokrasinin genişlik yüce aracının politik partiler, siyasetin bile yeryüzü balaban ölçüm zamanının intihabat olduğunu dile getiren Kalem Erbabı, Türkiye’nin 2023 seçimlerine acul bir şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda önemli olduğunu kaydeden Kalem Erbabı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Kurtuluş Savaşından bilahare milletimizin arz bulunmaz kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının serencam seçimidir 2023. Tekrar 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının da önceki seçimidir. Bu anlamda tarihî önemi var. Elbette kim icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve hal sağlanması itibarıyla birlikte oflaz ve ehliyetli kadrolara fariza isnat etmek gerekli. 2023 seçimlerine akıllıca giderken kavim yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda de milletimizin karşısına çıkacak en kuvvetli DÜRÜST Fırka ve Cumhur İttifakı’dır.”

Türkiye’nin büyük aynı büyüklük olduğunu, bildirme balaban zenginliklerinin muadele olduğunu tamlayan Musannif, Türkiye’nin hiçbir sorununu kapı arkasına bırakmadıklarını, halının dibine metrukiyet etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu aktaran Yazıcı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Sahn pahalılığı, para şişkinliği dediğimiz bu taşmış bela ile savaşım etme üzerine bire bir taraftan lazım önlemler alınıyor benzeri taraftan birlikte pahalılık zımnında mübayaa gücü azalmış kesimleri imkanlar kadar arttırma katkı keşfetmek suretiyle takviye ediyoruz. İki aşamalı benzeri mücadelemiz var.”

Muharrir, ayrımsız gazetecinin “Şu anda gündeminizde umumi benzeri af ya da yürütüm düzenlemesiyle ait emek var mı?” sorusunu “Aynı af veya uygulama düzenlemesi söz konusu değil, net.” ifadelerini kullandı.

YANLIŞSIZ Öğür İl Başkanı Muhammet Mübarek Aydın’ın da istişare yaptığı programa, AK Tümen Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Melik Kahtalı, Ahmet Çakır, Öznur Çalık, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, Siirt Mebus Osman Harabelik, Şırnak Milletvekili Rızgin Birlik, Batman Mebus Ziver Özdemir, Bitlis Mebus Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, AK Fırka MKYK üyeleri Alaattin Temiz, Şebnem Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Kip Külünk, Senet Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların arkası sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri türlü ziyaretlerde düşmek amacıyla kentin 17 ilçesine akıntı etti.Share: