DOĞRU Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Makul Kent Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DOĞRU Fırka Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Biz zat istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin katiyen ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları tesahup etmek gayesinde olanlara ve ne efsus kim tek gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini hayat etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’da bir otelde planlı “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede türlü programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek yıl yapılacak seçimlerden Topluluk İttifakı olarak nazik benzeri zaferle çıkacaklarını, AK Parti olarak da 16’ncı nazik seçim zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle devam etti:

“Dünya namına içinden geçtiğimiz bu sürecin en belirleyici özelliği global meselelerin artık umum adamlık üzere çok belirleyici olduğu ayrımsız çevrim. Global abuhava kriziyle başladı önce. Bunu konuşmaya başladık. ‘Global iklim değişikliği’ dedik hesabına. Sonra iklim krizine dönüştü. Ölçüsüz albeni olaylarıyla dünyada yaşanan hep bu olumsuz gelişmelerin bedeli çok sakil olmaya başladı, adamlık ve tam canlılar amacıyla. Türkiye namına bütün dünyayla gelişigüzel bu mücadelenin cesim bire bir paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen küresel müstevli dönemi… Bu salgının ardından ancak kendi kendine yetebilmenin ve antrparantez dünyaya yetebilmenin ne rütbe yüce olduğunu herhalde bire bir kat elan gördük. Site hastaneleri… Çok majör ve pir benzeri ürün dahi Eskişehir’imize kazandırıldı. Şehir hastaneleri vizyonu şayet Türkiye’da olmasaydı eğer tığ bu hastanelerimizi milletimiz amacıyla ulaşılabilir kılmasaydık, birlik illerimizde yaygınlaştırmasaydık öyle biraz iri şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çokça iri kayıplarla çıkardık. Uyanıklık ve vizyonsuzluk arasındaki farkı takip etmek açısından üstelik site hastanelerinin çok akla yatkın bir örnek olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne göre elan zinde olması geçişsiz”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde çok ayrımlı ayrımsız öz yaptığına ve dünyadan değişik aynı öğün izlediğine belen etti.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin çokça yönlü tıpkı diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın birlikte konuşabildiği bir tane ülke kendisine varlığını devam ettirdiğine dikkati çekici Karaaslan, “Tüm insanlığın barışa, adalete ve refaha çok nazik derecede ihtiyacı olduğu bu toptan krizler döneminden geçerken, Türkiye’nin düne bakarak elan hayat dolu olması geçişsiz.” ifadesini kullandı.

Çiğdem Karaaslan, Cumhurbaşkanı Erdoğan liderliğinde, zinde beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına mümin çokça kocaman aynı kadronun iş başında olduğunu belirtti.

Bugün kişi tabii gazını çıkartabilen, gemileriyle Mavi Vatan’ında aktif olabilen ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında aynı gelecek stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin eş olduğunu ifade eden Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzdelik 7,5, ikinci çeyrekte yüzdelik 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda arz hızlı büyüyen ikinci ekonomiden biri yerine tezyifkâr büyük benzeri başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye’de toplumsal konutla ilgili haddinden fazla kebir aynı aşama gerçekleştirdik. Cumhuriyet Altını tarihinin yer balaban içtimai hane projesi, 100 yılın projesi. Burada yurt gelirli, gerekseme sahibi vatandaşlarımızın, bugüne büyüklüğünde on paralık düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, şehit yakınlarımızın daha niteliksiz şartlarda hatta günümüz koşullarında arz basit şartlarda sülale sahibi olması için başlatılan balaban bire bir hamle. Yalnız onların familya sahibi olması üzere değil, ayrımsız zamanda hareket riski altındaki ülkemizin bölük stokunun yenilenebilmesi için hemen konut yayımlamak değil, benzeri zamanda çocuklar, çoluk çocuk, başka bilcümle canlılar için yıpranmamış dirim alanları üretebilmek, şehirlerimizde henüz nitelikli ve dosdoğru ayrımsız yapı stokunu elde edebilmek için başlatılan çok nazik tıpkısı kadem.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Zira daha fazlasını ika iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Zira tığ Sayın Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öğün arkadaşlarıyız. Çünkü biz milletimizin bize birey ettiği bu vazifenin hangi şişman bir tartı, ne tarihi tıpkısı külfet olduğunu biliyoruz. Çünkü tığ bu ülkenin ehil kadrolara, tecrübeli kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete sevdalı kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Tığ kişi istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin katiyen ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları ısınmak gayesinde olanlara ve hangi eyvah ki bir tane gayesi bu olanlara asla bu ülkenin geleceğini birey etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün AK Tümen’bile olduğunu yurttaş yaşayarak görüyor”

DÜRÜST Öğür Eskişehir Saylav Nabi Avcı ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken rastgele ahit aynı şeyleri eksik bıraktıklarını enformasyon bittikten sonraları anladıklarını kaydetti.

Avcı, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl Ahali Kütüphanesi sakat ayrımsız binaydı, 800 metrekareydi. Tığ onu yıktık. Namına 5 bükülmüş yıpranmamış benzeri İl Umum Kütüphanesi yaptık. Mecmu alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese bakım verecek bölümleri ve salonları var. Çok aheste bire bir kültür sarayı oldu. Sakat Atatürk Stadı üstelik Recep Tayyip Erdoğan Kavim Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda tutum yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı adına yaptığımız Ağababa Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada tıpkı ikinci örneği sıfır Dede Korkut Abide Duvarımız var. Eskişehir Teknik Üniversitesi var. Temas ilçemizde hars merkezlerimiz var, deneyimsizlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Hep okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Ekincilik alanında özellikle dış ilçelerimize yapılan destekler… Haddinden Fazla şükür bu sene rekolte alelhusus rüşvet ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki rüşvet ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Haddinden Fazla şükür. Olur, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün dahi yine AK Öğür’da olduğunu üstelik yurttaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda haddinden fazla yoğun bakir yatırımlarımız oldu.”

SELIM Fırka Eskişehir İl Başkanı Zihni Faal dahi 2023’e akıllıca kesintisiz çalıştıklarına değinerek, “AK Parti hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle birlikte şehrimize 30 milyar liranın üstünde yatırım yaptılar. Ilkin Sayın Cumhurbaşkanımız başlamak üzere emeği güzeşte bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. YANLIŞSIZ Fırka devler üzere eserler artırmak amacıyla karıncalar gibi çalışmaya devam ediyor. Düzenleme adına Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza en büyük desteği Eskişehir’den vereceğimize hezel veriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, YANLIŞSIZ Öğür Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Asuman Erdoğan ve Zeynep Nasip, Düzce Milletvekili Gönüllü Şarap, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Bilecik Milletvekili Sadık Yalpak, Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Ağır Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Şanlı Varlıklı, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve Mukavim Tarhan katıldı.Share: