Doğu’da sabah saatlerinde sis bilge oldu, efdal kesimlerde kar bekleniyor

Şarki’da sabah saatlerinde sis bilge oldu, efdal kesimlerde kar bekleniyor

ERZİNCAN – Çekicilik sıcaklığının geceleri sıfırın altına düştüğü Gün Doğusu Küçük Asya Bölgesinde sabah saatlerinde sis bilgili oldu, faziletli kesimlerde kar yağışı bekleniyor. Kayak ve avantür tutkunları, karla ciltli 3 bin 200 rakımlı Ergan Dağı’nın zirvesinde ski ve motokros heyecanı yaşandı.

Meteoroloji 12. Kesim Müdürlüğü ekiplerince yapılan sonuç değerlendirmeye bakarak, nahiye genelinde albeni modüler ve çokça bulutlanmış, gün ortası saatlerinden itibaren yağmur ve karla tuhaf yağmur, faziletli kesimlerin kar yağışlı geçeceği adisyon ediliyor. Hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredeceği bölgede rüzgar cenuplu yönlerden belli belirsiz, arada sırada itidalli kuvvette esecek.

Bölgede sabah saatlerinde sis ve pus bilgili olurken saha düzlük rey mesafesi 15 metreye büyüklüğünde düştü.

Gece sunu bağan albeni sıcaklığı sıfırın altında doğmak amacıyla; Erzincan ve Bayburt’ta 3, Erzurum belirgin 10, Ardahan’da 9, Kars’ta 4, Tunceli ve Iğdır’da 1, Ağrı’da 5 evre kendisine kaydedildi.

“3 bin 200 rakımlı Ergan Dağı’nın zirvesinde kayak keyfi”

Mavera yandan Erzincan’da faziletli kesimler yağan karla gelişigüzel beyaza büründü. Ski ve macera tutkunları, karla kaplı 3 bin 200 rakımlı Ergan Dağı’nın zirvesinde kayak ve motokros heyecanı yaşandı.

Erzincan şehir merkezine 17 kilometre uzaklıkta kâin Ergan Dağı’nın zirvesi yağan karla alay malay beyaza büründü. Motor ve kayak tutkunları ise kar yağışının arkası sıra, Ergan Dağı’nın 3 bin 200 metre yükseklikte kar kalınlığının 40 santimetreyi bulduğu alanda kayak ve motokros etkinliği düzenledi. 3 bin 200 rakıma çıkan doğaseverler, sert yamaçtan kayakla kayarak motosikletleriyle off roat yaptı.

Share: