Domaniç’te Kayı alplerinin dünyaya gözünü açtığı çamlık bala sesleriyle yankılandı

Osmanlı Devleti’nin kurulduğu topraklar Kütahya’nın Domaniç ilçesinde, Kayı alplerinin dünyaya gözünü açtığı Oyun Ebesi Kadın Çamlığı, bala sesleriyle yankılandı.

Domaniç Müftülüğünce ilçe ve köy Kuran kurslarına katılan 400 öğrenci ebe çadırının kurulduğu, çamlıkta tıpkısı araya geldi.

Kütahya İl Müftüsü Hüseyin Demirtaş imamlığında dolgun halde yetişek gayeli salat kılan öğrencilere, köfte savsaklamak ve dondurma ağırlama edildi.

İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek, yaptığı açıklamada, etkinlikte öğrencilere yönelik sosyal, kültürel ve sportif ameliyat yapıldığını söyledi.

Çocukların haddinden fazla eğlendiğini tamlayan İpek, “Evlatlarımız Oyun Ebesi Bayan Çamlığı’nda manevi ayrımsız ortamda bire bir araya geldi. Bu çalışmada maksadımız dini ve eksperyans eğitimini düzenli faaliyetlerle pekiştirmek. Hedefimiz ise çocuklara camiyi sevdirmek ve dini eğitimleri coşkulu bire bir ayla yayımlamak.” dedi.

İlçe Müftüsü Şaban Durmuş birlikte alplerin doğduğu, basamak bastığı ve büyüdüğü bu alanda bu organizasyonu yaptıkları amacıyla çokça bahtiyar olduklarını dile getirdi.

Domaniç Şehremini Sahvet Ertürk ise etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.Share: